fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozsvietili vianočný stromček: V Bratislave začali vianočné trhy

Máte tip? napíšte nám mailom

V piatok začali vianočné trhy v Bratislave. Potrvajú do 22. decembra a okrem tradičných jedál ponúkajú aj mnohé novinky. 

K vianočnej atmosfére patrí bezpochyby nielen mestská výzdoba, piesne, nákupný ošiaľ, sneh, ale aj možnosť stretnúť priateľov na tradičných trhoch. A práve tie včera otvorili svoje brány v hlavnom meste.

Vianočné trhy na Hlavnom, Františkánskom (po novom Vianočný Hlavný trh), Hviezdoslavovom či Dulovom námestí sú už v plnom prúde. Vianočný stromček rozsvietili včera po 17.00 pred Starou radnicou, čím trhy oficiálne odštartovali. Vianočné trhy plné dobrého jedla, ale aj kultúrneho programu potrvajú od včerajšieho dňa presne štyri týždne.   

vianočné trhy
V Bratislave už svieti vianočný stromček. Zdroj: sme.sk

Ekologické vianočné trhy

Spomínané jedlo a rôzne alkoholické či nealkoholické nápoje by ste našli na Hlavnom námestí. Pódium a kultúrny program zase na Františkánskom. Trh pod názvom Vianočný Hlavný trh organizuje mesto Bratislava. Dokopy ponúka 76 stánkov, v ktorých okrem jedla a pitia nájdete aj darčeky a mnohé výrobky. Tradičné staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí opäť organizuje mestská časť.

„Tento rok budú naše trhy bezpečné, ekologické a budú pomáhať ľuďom aj prírode. Chýbať nebude bohatý kultúrny program a novinkou bude možnosť platiť kartou či mobilom,” vyjadril sa primátor Matúš Vallo.

 

Prečítajte si tiež:
Bude mať Covid-19 trvalý vplyv na životné prostredie?

https://www.instagram.com/p/B5LWklWnOqb/

Zero waste

Tohtoročné vianočné trhy sa budú niesť v duchu zero waste. Používať sa budú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady. Takýto riad musia zabezpečiť predajcovia hlavne kvôli tomu, aby sa predchádzalo vzniku odpadu.

Novinkou bude aj jedlo. Každý predajca by mal vedieť preukázať pôvod tovaru aj to, či je ponúkaný produkt typickou vianočnou pochúťkou zo slovenského alebo medzinárodného regiónu. Bratislavčania, ale aj iní návštevníci trhov budú mať možnosť ochutnať okrem langošov či cigánskej v žemli aj špeciality zo zahraničia.   

Tešíte sa na vôňu jedla či vareného vína počas vianočných trhov? Dajte nám vedieť v komentári či radi navštevujete niektoré slovenské alebo aj zahraničné mestá kvôli atmosfére počas Vianoc a podeľte sa s nami s fotografiou z trhov.

Zdroj: bratislavskenoviny.sk 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií