fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská blogerka, ktorá kvôli rakovine prišla o prsník, posiela drsný odkaz

Slovenská blogerka si nedáva servítku pred ústa a na sociálnej sieti zdieľala drsný odkaz.

Máte tip? napíšte nám mailom

Erika Mokrý je známa slovenská blogerka, ktorá ako 28-ročná prekonala rakovinu prsníka. Ženám odkazuje, aby sa nezabudli objednať aj na preventívnu gynekologickú prehliadku.

Reaguje na aktuálnu situáciu uvoľňovania opatrení

Svojím príspevkom reaguje tak na aktuálnu situáciu uvoľňovania opatrení, keď sa otvárajú kaderníctva, kozmetiky či manikúry.

Ženám odkazuje: ,,Od zajtra podľa mňa vybuchne Instagram a sociálne siete. S fotkami konečne dokonalých nechtov, účesov bez odrastov, rozštiepených končekov a symetrické obočia. No milé dámy, dovoľte mi pripomenúť vám, že okrem kaderníčky, kozmetičky, masérky, nechtárky a pedikérky by ste sa od zajtra mohli objednať aj na preventívne vyšetrenie.
To, ktoré vám možno zrušili, to, na ktoré ste zabudli, to, ktoré vám po roku opäť treba. Pretože verte či nie, ak ho zanedbáte, nebudete potom potrebovať ani jedno z toho, čo po uvoľnení druhej a tretej fázy začne fungovať…

Nebudem vám klamať, liečba rakoviny nie je skrášľovací proces. Práve naopak. Vezme vám všetko to, na čom ste si každý mesiac tak dôsledne zakladali… Krásne nechty, dokonalé vlasy, sviežu a hydratovanú pleť a vymasirované telo.

Viete, touto mojou fotkou vás nechcem vystrašiť. Hoc viem, že šoková terapia mnohokrát funguje najlepšie. Želám si však, že vďaka nej pochopíte skôr ako ja, že v živote je skutočne dôležitejšie niečo úplne iné ako pravidelné instantné náhražky krásy.

A áno, na tej fotke to vidíte správne. Na pravej strane môjho hrudníka nenájdete nič. Okrem 12-centimetrovej jazvy, čo s ohľadom na veľkosť mojej podprsenky a košíkov považujem za skutočne ironické. No nič to nemení na tom, že teraz tam, jednoducho, nič nie je. Tak prosím, milé dámy, nezabudnite samy na seba. Nech nás s poloplochým hrudníkom nemusí chodiť po svete viac a viac. Už teraz nás je až príliš.”

Jej odkaz zdielali stovky žien. Erika ako vždy skromne podotkla: ,,Budem rada, ak sa to dostane ku každej jednej.”

 

Prečítajte si tiež:
Francúzsky Spiderman opäť vyliezol na mrakodrap: Hneď po tom ho zatkli!

Kto je Erika Mokrý (30)

Erika Mokrý je slovenská blogerka, ktorá momentálne žije na juhu Francúzska v Montpellier. Už ako 28-ročná prekonala rakovinu prsníka. V tom čase napísala svoju prvú knihu Tak trocha inak.

Počas liečby začala písať  blog o živote onkologického pacienta a prostredníctvom sociálnych sietí zverejňovala a neustále zverejňuje tak trocha iný pohľad na toto ochorenie a život.

Jej  cieľom je ľuďom ukázať, že rakovinou život nekončí, že aj onkologicky chorý pacient môže chodiť do práce, smiať sa a v podstate, žiť tak ako predtým. Ak aj nie lepšie…

V januári 2018 spolu s manželom a švagrinou založili občianske združenie Tak trocha inak s cieľom pomáhať a zlepšovať kvalitu života onkologických pacientov.

V roku 2019 získala ocenenie “Osobnosť roka 2019” v súťaži Super bloger 2019.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj taktrochainak

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií