fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko teraz čakajú mrazivé dni. Kedy sa vráti sneženie?

Na našom území dnes nasnežilo, no už teraz sa začína od západu zmenšovať oblačnosť. V nasledujúcich dňoch sa veľa zrážok neočakáva a skôr nás čakajú mrazivejšie dni.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko počas dnešného dňa zasiahla plytká tlaková níž, ktorá sa presúvala cez našu oblasť smerom k severu. Postarala sa o zrážky, ale po jej okraji do našej oblasti prenikol aj chladnejší vzduch od severu.

Vplyvom toho v niektorých oblastiach nášho územia klesla hranica sneženia nízko. Snežilo napríklad v Banskobystrickom kraji, ale aj napríklad v oblasti Bratislavy, kde napadlo do 5 cm snehu a to najmä vo vyššie položených oblastiach.

Nasledujúce dni však veľa zrážok na Slovensku neprinesú. Čaká nás skôr premenlivejší charakter počasia s mrazivými dňami. Mrazivo bude predovšetkým v noci.

Počasie na Slovensku sa až do zhruba polovice budúceho týždňa zásadne meniť nebude. Počasie totiž bude ovplyvňovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu, ktorý bude do našej oblasti zasahovať v chladnom vzduchu. Teploty tak budú nasledujúce dni pomerne nízke.

Poklesu teplôt dopomôže práve spomínaný výbežok vyššieho tlaku v chladnom vzduchu, nakoľko pri vyjasnení a to predovšetkým v noci budú teploty klesať poriadne nízko.

Snímka obrazovky o
imeteo.sk

Denné teploty by sa počas nasledujúcich dní mali pohybovať v rozmedzí -3 až +3 °C, pričom celodenný mráz sa očakáva predovšetkým na strednom a východnom Slovensku.

Prečítajte si tiež:
Bratislavu zasiahol downburst! Situácia sa vyvíjala v rozpore s predpoveďami počasia

Počas noci budú teploty ešte oveľa nižšie. Na celom území Slovenska počítajte s mrazmi a s teplotami, ktoré sa budú pohybovať od -2 do -8 °C, no v dolinách a v kotlinách môžu teploty klesať až k -15 °C.

Takýto charakter počasia, teda mrazy len s prípadnými snehovými prehánkami by mal na Slovensku pretrvávať až do 13. januára, teda do polovice budúceho týždňa.

Následne by malo prísť k zmene. Do našej oblasti postúpia jednotlivé tlakové níže, ktoré prinesú opäť zrážky a je nádej, že sneženie by sa malo vyskytovať aj v nížinách.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií