fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Studený front v stredu prinesie aj sneženie. Pozrite si kde bude padať sneh

V stredu postúpi nad územie Slovenska od juhu studený front, ktorý prinesie plošnejšie zrážky. Na viacerých miestach bude aj snežiť. O aké lokality ide, sa dočítate v článku.

Máte tip? napíšte nám mailom

V oblasti strednej Európy sa počas stredy črtá zaujímavá situácia. Po prednej strane tlakovej níže so stredom nad severným Talianskom postúpi nad naše územie od juhu studený front.

Studený front by mal nad naše územie doraziť vo večerných hodinách. Modely jeho príchod momentálne odhadujú po 18-tej hodine.

Front sa prejaví najskôr na západe Slovenska, kde by malo isť prvotne o dažďové zrážky. Postupne sa bude front presúvať ďalej na sever a v noci na štvrtok sa zrážky vyskytnú už aj na juhu a východe Slovenska. Počas noci sa môžu vyskytnúť už aj zrážky snehové, pričom snežiť môže aj v nížinách.

Snímka obrazovky o
zdroj: imeteo.sk
Malá snehová pokrývka by sa mala vytvoriť najmä na horách, no napríklad aj v Malých Karpatoch.

Vo štvrtok dopoludnia sa budú zrážky vyskytovať na celom území Slovenska, budú ale už len slabé a občasné. Takisto by ale malo ísť o zrážky snehové, v nízkych polohách už prevažne o zmiešané či dažďové. Viaceré lokality sa ale môžu prebudiť do zasneženého rána.

Počas noci na štvrtok sa tak sneženia môžu dočkať aj nížiny

V stredu večer a počas noci na štvrtok sa tak sneženia môžu dočkať aj nížiny, no sneh sa bude pri plusových teplotách topiť. Malá, nesúvislá snehová pokrývka sa ale môže vytvoriť vo vyššie položených oblastiach ako Kysuce, Orava, Liptov, Spiš či Horehronie. Zrážky budú teda plošnejšie, no nebudú výdatné.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko dorazí arktický vzduch a sneženie. Teploty klesnú pod -20 °C

Počas druhej polovice týždňa a cez víkend by sa nad naše územie mal obnoviť prílev veľmi teplého vzduchu od juhu a teploty tak pôjdu opäť nahor.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií