fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudca o Plačkovej rozhodne až vo štvrtok! Toto sa medzitým udialo

Sudca Peter Pulman pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku začal rozhodovať o tom, či Zuzana S. Plačková a jej manžel pôjdu do väzby alebo budú stíhaní na slobode.

Máte tip? napíšte nám mailom

Neverejné výsluchy Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela boli naplánované v stredu od 17.00 h. Rozhodnutie sudcu padne až vo štvrtok (30. 9.) po 15.00 h. „Na Špecializovaný trestný súd bol v nočných hodinách doručený návrh na vzatie do väzby pre desať osôb,” informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková pre tvnoviny.sk.

Plačková popiera spáchanie skutku

Obhajca Martin Pohovej prezradil, že Zuzana Plačková, ktorá v CPZ strávila už druhú noc, je v pohode. ,,Klienti popierajú spáchanie skutku a považujú to za omyl,“ povedal obhajca.

Róbert Grel, ktorý zastupuje Lukáša M. informoval, že jeho klient popiera vinu pri oboch skutkoch a snažil sa vysvetliť, že nie je člen zločineckej skupiny ani s tým nemá nič spoločné a bol usvedčovaný dvoma svedkami, podľa jeho slov kajúcnikmi.

Zadržali drogy aj krokodíla

Lukášovi M. pri domovej prehliadke zadržali aj krokodíla. Lukáš cez obhajcu informoval, že je z toho smutný.

Pri domovej prehliadke u manželov Strauszových zaistili šesť mobilných telefónov, notebook a občiansky preukaz na meno Mário Herák.

Počas domových prehliadok zaistila polícia viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90 000 jednorazových dávok drogy. Zaistili tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000,- Eur v hotovosti.

Prečítajte si tiež:
Marek Hamšík si kúpil tank s logom Mercedesu. Jeho nové auto má 420 koní!

Zločinecká skupina existovala už od roku 2012

“Zločinecká skupina v zložení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strausz a Zuzana Strausz Plačková, pôsobiaca na území Trnavského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja, v čase od roku 2012 až po súčasnosť, vykonávala za účelom zisku, prostredníctvom vytvorenej infraštruktúry osôb, dovoz drogy zvanej kokaín a následne ju distribuovala cez sieť dílerov tejto zločineckej skupiny koncovým užívateľom drogy,” píše sa v uznesení.

Aké tresty im hrozia?

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Medzi nimi je aj Zuzana Strausz Plačková spolu s manželom René Strauszom. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest vo výške od 15 do 20 rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny topky

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií