fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudca o Plačkovej rozhodne až vo štvrtok! Toto sa medzitým udialo

Sudca Peter Pulman pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku začal rozhodovať o tom, či Zuzana S. Plačková a jej manžel pôjdu do väzby alebo budú stíhaní na slobode.

Máte tip? napíšte nám mailom

Neverejné výsluchy Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela boli naplánované v stredu od 17.00 h. Rozhodnutie sudcu padne až vo štvrtok (30. 9.) po 15.00 h. „Na Špecializovaný trestný súd bol v nočných hodinách doručený návrh na vzatie do väzby pre desať osôb,” informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková pre tvnoviny.sk.

Plačková popiera spáchanie skutku

Obhajca Martin Pohovej prezradil, že Zuzana Plačková, ktorá v CPZ strávila už druhú noc, je v pohode. ,,Klienti popierajú spáchanie skutku a považujú to za omyl,“ povedal obhajca.

Róbert Grel, ktorý zastupuje Lukáša M. informoval, že jeho klient popiera vinu pri oboch skutkoch a snažil sa vysvetliť, že nie je člen zločineckej skupiny ani s tým nemá nič spoločné a bol usvedčovaný dvoma svedkami, podľa jeho slov kajúcnikmi.

Zadržali drogy aj krokodíla

Lukášovi M. pri domovej prehliadke zadržali aj krokodíla. Lukáš cez obhajcu informoval, že je z toho smutný.

Pri domovej prehliadke u manželov Strauszových zaistili šesť mobilných telefónov, notebook a občiansky preukaz na meno Mário Herák.

Počas domových prehliadok zaistila polícia viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90 000 jednorazových dávok drogy. Zaistili tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000,- Eur v hotovosti.

Prečítajte si tiež:
25 neuveriteľných fotografií, ktorým nebudete veriť, že neboli upravené vo Photoshope

Zločinecká skupina existovala už od roku 2012

“Zločinecká skupina v zložení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strausz a Zuzana Strausz Plačková, pôsobiaca na území Trnavského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja, v čase od roku 2012 až po súčasnosť, vykonávala za účelom zisku, prostredníctvom vytvorenej infraštruktúry osôb, dovoz drogy zvanej kokaín a následne ju distribuovala cez sieť dílerov tejto zločineckej skupiny koncovým užívateľom drogy,” píše sa v uznesení.

Aké tresty im hrozia?

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Medzi nimi je aj Zuzana Strausz Plačková spolu s manželom René Strauszom. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest vo výške od 15 do 20 rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny topky
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií