fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Masového vraha stvárnil hollywoodsky fešák Zac Efron! Do kín čoskoro príde Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou

Nebol to žiadny odporný čudák a hnusný vrah

Máte tip? napíšte nám mailom

Film Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou vzbudil veľký ohlas na festivale Sundance nielen obsadením hollywoodskeho fešáka Zaca Efrona do úlohy Teda Bundyho, ale predovšetkým jeho skvelým hereckým výkonom, píše Bontonfilm.

Snímka sa do našich kín dostane 6. júna.

Nebol to žiadny odporný čudák

Príbeh jedného z najznámejších a najmilovanejších sériových vrahov histórie, Teda Bundyho. Prekvapivým rozprávačom strhujúceho filmu je Bundyho priateľka, ktorá s ním v čase vrážd žila pod jednou strechou a o jeho hrôzostrašnej činnosti nemala ani potuchy. Až postupne zisťuje, že muž, s ktorým viedla láskyplný rodinný život, je jedným z najhľadanejších a najväčších monštier Ameriky.

Príbeh Teda Bundyho je strašný a v mnohých ohľadoch fascinujúci aj dnes, štyridsať rokov potom, čo Amerika sedela prilepená k obrazovkám a sledovala s ním súdny proces. Bundy spáchal minimálne tridsať vrážd mladých žien. Všetky omráčil, brutálne uškrtil a znásilnil, často posmrtne. Jeho krvavý koníček budil hrôzu, napriek tomu sa počas procesu, ale aj po ňom stal miláčikom mnohých žien a dievčat. Nebol to žiadny odporný čudák a hnusný vrah.

Prečítajte si tiež:
Jsem arogantní Pražák a nestydím se za to! MikeJePan bojuje s odťahovým parkoviskom!

Akí boli najhorší sérioví vrahovia všetkých čias? O tom sme písali v tomto článku.

Inšpiráciou pre Hanibala Lectera

Ted Bundy bol očarujúci, vzdelaný a inteligentný krásavec. Vďaka svojmu šarmu sa vždy ľahko zoznámil a odviedol svoju obeť bez problémov z verejného baru niekam preč, kde mohli byť sami. Dvakrát utiekol z väzenia, akúkoľvek vinu vyše desať rokov popieral a veril, že svojím odzbrojujúcim úsmevom a osobným kúzlom si vedľa zástupu zamilovaných žien nakoniec nakloní aj porotu.

Film Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou vzbudil veľký ohlas na festivale v Sundance nielen obsadením hollywoodskeho fešáka Zaca Efrona do úlohy Teda Bundyho, ale predovšetkým jeho skvelým hereckým výkonom. Vo filme hrajú aj John Malkovich, Lily Collins a tiež Jim Parsons čiže Sheldon z Teórie veľkého tresku. Prvýkrát v kariére sa v hranom filme predstavil frontman legendárnej skupiny Metallica James Hetfield.

Režisér Joe Berlinger uviedol začiatkom roka na Netflixe dokument o Tedovi Bundym, ktorý je plný autentických záberov a rozhovorov s ním. Šarmantný vrah znovu pobláznil rad diváčok, ktoré písali, že Bundy je naozaj sexy, až sa musel Netflix proti adorácii usvedčeného vraha verejne ohradiť. Ted Bundy sa vraj stal inšpiráciou pre rovnako nebezpečného ako charizmatického Hanibala Lectera.

Prečítajte si tiež:
Dávaj si pozor! To, čo zdieľaš na facebooku, napovie o tebe veľa! Akým si človekom?

Mimochodom, Zac Efron je na Youtube len chvíľu, no jeho videá už sledujú milióny. Viac sa o jeho kanáli dočítaš v tomto článku.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií