fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rocková skupina The Peruns šokovala koncertom v ilavskej väznici. Nežná speváčka stála zoči-voči mafiánom sýkorovcom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Hudobná skupina The Peruns navštívila ilavskú väznicu. Aký to bol podľa speváčky zážitok?

Skupina pochádzajúca z Handlovej sa od začiatku svojho založenia venuje rockovej hudbe. Na svojom konte majú viacero skladieb, ktoré hrávajú na koncertoch po celom Slovensku aj Česku. Ich energickú tvorbu sme mohli počuť aj v rádiu Anténa Rock.

V čisto mužskom kolektíve je hlavnou ozdobou mladá rocková speváčka Romana Miniková, ktorá v súčasnosti študuje marketingovú komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Okrem toho, že ich hudbu milujú fanúšikovia v mnohých kútoch Slovenska, dňa 16. marca prijali pozvanie od kultúrneho referenta ilavskej väznice Mariána Iskru. Práve v tento deň spríjemnili život väzňom strhujúcim koncertom.

Podľa ich slov tak pokračujú v odvahe Johnnyho Casha či Sex Pistols – spestriť život za mrežami ľudom, ktorí si odpykávajú svoje chyby.

The Peruns šokovalo koncertom v ilavskej väznici.
The Peruns šokovali koncertom v ilavskej väznici. Zdroj: Romana Miniková

Mráz po chrbte?

Pri vstupe do ilavskej väznice museli všetci odovzdať mobily a preukázať svoju totožnosť občianskym preukazom. Následne sa naobedovali a išli na štvrté poschodie, kde prechádzali popri rôznych väzňoch. Prekvapivo boli ochotní pomôcť s nosením aparatúry. The Peruns na vlastnej koži – hneď v prvom rade – zažili legendárnych mafiánov sýkorovcov.

Prečítajte si tiež:
Oxytocín je hormón lásky. 6 fascinujúcich vecí zo zvieracej ríše, ktoré ste o ňom nevedeli

Odsúdení majú vo väznici niekoľko aktivít. Niektorí sa venujú písaniu časopisu Motýľ, iní posilňujú či čítajú knihy.

Speváčka Romana Miniková o tejto akcii tvrdí: „Môj pocit z celej akcie je prekvapivo úplne super. Veľký zážitok, ktorý človek len tak ľahko nezažije. Ocitnúť sa v takejto spoločnosti a v priestoroch možno niektorým ľudom naháňa hrôzu. Pre mňa to bolo niečo, čomu fakt hovorím Rock’n’Roll. Som veľmi rada, že sme ako kapela nabrali odvahu a išli zahrať za hranice bežného života. Ale musím priznať, že miestami mi v priestoroch väznice behal mráz po chrbte, ale zároveň to bolo fascinujúce. Aj samotný koncert. Postaviť sa pred 130 odsúdených mužov, z ktorých polovica sa už nedostane na slobodu. Na začiatku som z toho mala čudný pocit, ale potom som si to už užívala.″ 

ilavská väznica
Rockeri si spravili fotku aj pred väznicou. Zdroj: Romana Miniková

Na koncerte sa zúčastnilo približne 130 väzňov z celkového počtu 850. Skupina tiež zažila prehliadku po ilavskej väznici. Navštívila tzv. samotku či ukľudňovaciu miestnosť, kde väzňov umiestnia pod ľadovú sprchu. „Naše piesne sa im páčili. Aj napriek tomu, že naše texty či názvy songov môžu pôsobiť poburujúco. Ale je to tak, každý z nás je skazený, veď žijeme na Zemi. Šokovalo ma, koľko aktivít majú odsúdení ľudia za mrežami. Človek by povedal, že „zavretí″ sa nudia. Väznica v Ilave má dokonca aj vlastnú kapelu Mrežovanku,″ tvrdí speváčka.

Prečítajte si tiež:
Letom párty nekončia. Pripravte sa na jesennú Balkan Bashavel tour

Ak aj vám napadlo, že by ste chceli vidieť fotky z koncertu, tých sa, žiaľ nedočkáme. „Akýkoľvek záznam, fotky sú prísne zakázané, takže žiaľ, nič také najskôr nebude,” odpísali na Facebooku fanúšikom. Ale menšia ochutnávka sa predsa len nájde.

Takto to vyzeralo na koncerte v ilavskej väznici.
Takto to vyzeralo na koncerte v ilavskej väznici. Zdroj: Marián Iskra 

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Romana Minikova

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií