fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Niektoré časti ľudského tela už pre život vôbec nepotrebujeme! Sú to tieto

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudské telo je dokonalý stroj, ktorý sa zatiaľ nepodarilo napodobniť ani tým najlepším vedcom.  No počas evolúcie človeka sa toho veľa zmenilo. Či už vzrast, veľkosť mozgu alebo ochlpenie. Dnes sa pozrieme na časti tela, ktoré sú nám nepotrebné.

Mužské bradavky

Muži majú bradavky, pretože plod ešte nenarodeného dieťaťa sa vyvíja tak, že najprv sa vytvoria bradavky a až následne sa vyvíja pohlavie. Preto, keď sa z plodu vyvinie chlapec, tak bradavky ostanú, ale žiadny zmysel pre mužské telo nemajú. Nie sú na škodu, ale ani neprinášajú žiadne výhody.

Kostrč

Opäť sa vrátime k vývinu človeka. Niekedy okolo 5 až 8 týždňa po oplodnení vajíčka sa vytvorí kostrč. Je to niečo ako predzvesť malého chvosta, ktorý je súčasťou takmer každého cicavca. Ďalším vývojom sa táto časť nerozvíja, a preto zostane iba maličkou súčasťou našej chrbtice. No význam pre človeka to nemá žiadny. Čo sa týka chvostov, tak zvieratá ich majú najmä na udržanie rovnováhy. U ľudí to však nie je potrebné, a preto môžeme aj kostrč zaradiť do skupiny “nepotrebné pre život”.

Prečítajte si tiež:
Posledná popravená žena na území bývalého ČSSR. Toto je príbeh Olgy Hepnarovej. Viac v traileri

Tretie viečko

zbytočné časti tela

Ak si detailne prezriete svoje oko alebo oko vášho kamaráta, v kútiku pri nose uvidíte zbytočnú kožu. Latinský názov tejto kože je plica semilunaris a ide o tzv. tretie viečko. Tento “mechanizmus” máme taktiež zdedený po cicavcoch. U nich to slúži na odstraňovanie nečistôt a zabezpečenia vlhkosti. Nájdete to najmä u vtákov, mačiek, psov, plazov a podobne.

Zuby múdrosti

980x-1

Opäť je na vine evolúcia. Počas celého vývoja človeka sa čeľusť zmenšovala vďaka tomu, že sa zmenil štýl prijímania potravy. Teraz už nemusíme toľko prežúvať a trhať mäso, zeleninu alebo ovocie. Jednoducho pre zuby múdrosti už v čeľusti nie je miesto, a preto sú často vyťahované. A aj preto sú pre našu existenciu úplne zbytočné.

Slepé črevo

980x

Už samotný názov hovorí, že ide o črevo, ktoré nikam nevedie. V tele nemá žiadnu prospešnú funkciu. Akurát s ním dokážu byť veľké problémy. Pri nezdravej strave a zvýšení škodlivých látok v tráviacom trakte zvýši svoju činnosť a tým sa len môže zapáliť. Následne musí nasledovať operácia, pretože ak by prasklo, tak človek môže dostať krvácanie do brušnej dutiny a následne môže zomrieť. Týmto “úžasným” črevom uzatvárame päticu nepotrebných častí nášho tela!

Prečítajte si tiež:
Čo všetko našli mladí Slováci v Slovenskom raji? Nebudete veriť vlastným očiam!

Ak sa ti zdá, že máš nejaké časti tela, ktoré vôbec nevyužívaš, napíš nám komentár 🙂

Zdroj: higherperspectives.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií