Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tomáša Klus, Coldplay, Bring me The Horizon. Čo majú spoločné? Možno viac ako ste si mysleli!

Coldplay 4. decembra si pre svojich fanúšikov pripraví prekvapenie s názvom “ A Head Full Of Dreams“. Táto pop-rocková alternatívna kapela z Londýna vydáva už svoj v poradí 7. album. Na tom by na prvý pohľad nebolo nič zvláštne. Album má však obal, ktorý by Vám niečo mohol pripomínať. 

Coldplay pred nedávnom zverejnil aj svoj cover nového albumu, na ktorom je farebná mandala. Ak si myslíte, že sa takáto mandala už niekde objavila, nemýlite sa. Zvlášť by mohla niečo pripomínať českým a slovenským fanúšikom. Priaznivci Tomáša Klusa mohli vidieť podobnú mandalu na jeho albume „PROMĚNAMĚ“, ktorý vyšiel minulého roku.

coldplay promenanme

Coldplay „A Head Full Of Dreams“                                          Tomáš Klus „PROMĚNAMĚ“

 

Kopírujú azda Coldplay Tomáša Klusa?

Nie je to celkom pravda. Podobný cover má na albume aj britská metalcorová kapela Bring me The Horizon, ktorá si takýto obrazec dala dokonca do albumu Sempiternal ešte pred vydaním Tomáša Klusa v roku 2013 a dokonca si mandalu dali aj na svoj koncertný baner v rámci promo nového albumu.

Máme pre vás video aké vlastne obrazce môžeme v mandale vidieť.

https://www.youtube.com/watch?v=Cwp5jJpH7Rg

Čo vlastne tá mandala znamená?

Mandala je vlastne harmonické spojenie kruhu a  a štvorca, kde kruh je symbolom neba, transcedencie, vonkajších síl a nekonečna, pričom štvorec predstavuje vnútorné sily, to, čo je spojené s človekom a zemou. Obe tieto obrazce spojuje stred kde vlastne je počiatok a zároveň aj koniec celého systému. V inom slova zmysle sú to diagramy, ktoré znázorňujú ako sa chaos stáva harmonickou formou.

zdroje wikipedia.org facebook.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií