Túžite byť šťastnými? Tak potom nebuďte príliš skromní a nerobte to, čo sa od vás očakáva! Ale je toho ešte viacej…

Túžite byť šťastnými? Tak potom nebuďte príliš skromní a nerobte to, čo sa od vás očakáva! Ale je toho ešte viacej…

Každý človek túži byť šťastný, avšak, nejako sa to väčšine z nás nedarí. Máme prehnané nároky, veľa problémov a stále sa niekam ponáhľame. Zmeňme to po prečítaní nasledujúcich 15-tich krokoch, ktoré by nám mali pomôcť nájsť cestu ku šťastiu.


1. Socializujme sa

Šťastný človek môže byť len ten, ktorý nie je stále doma a netrpí depresiou. Kontakt s ľuďmi je kľúčom k úspechu. Nikdy nevieme, kto nás môže inšpirovať k nejakému dobrému nápadu alebo môžeme stretnúť niekoho špeciálneho. Dôležité je zostať s ľuďmi v kontakte a občas sa stretnúť alebo si zavolať.  Niekedy budeme potrebovať my, aby nás niekto vypočul, pomohol nám s rôznymi vecami, inokedy zasa oni nás.

2. Nebuďme príliš skromní

Každý má svoje talenty, ktoré musí rozvíjať. Podpora a ich rozvíjanie sú pre nás veľmi užitočné počas celého života. Nie je zlé, ak ľudí oboznámime s tým, čo dokážeme. Nemusíme sa chváliť, akí sme úžasní, stačí len spomenúť, že vieme spievať, tancovať, maľovať, máme kreatívne ruky… Rozvíjajme svoju kreativitu, pretože pomáha relaxovať a má pozitívny vplyv na naše zdravie.

Priatelia nás v našich zručnostiach budú podporovať a možno medzi nimi nájdeme aj niekoho, kto má podobné talenty. Naše záľuby nás robia šťastnými. Pamätajme, to, čo robíme s odporom alebo nasilu, k šťastiu nikdy nepovedie.

3. Robme, čo nás baví

Je pravdou, že šťastnejšími budeme, keď budeme robiť to, čo nás baví. Buďme sami sebou a nerobme to, čo sa od nás očakáva. Mama je zubárka, otec je právnik… a to isté sa očakáva aj od nás. Počúvajme svoje vnútorne myšlienky, pocity, nádeje a robme to, čo nás baví. Niekedy nás naše okolie nepochopí a nebude sa mu páčiť, akým smerom sa uberáme. Ak nás baví variť, varme. Ak nás baví matematika, venujme sa jej…

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Lampióny šťastia sú nádherné, no nebezpečné. Aké riziká prinášajú?

Neobmedzujme sa tým, že sa to niekomu nepáči, možno nájdeme niekoho, kto bude našim záujmom blízky. Jednoducho robme to, čo nás baví.

4. Nadväzujme priateľstvo s pozitívnymi ľuďmi

Najviac inšpirujúci ľudia sú optimisti a to aj napriek tomu, že majú taktiež svoje problémy, avšak, vedia sa na svet pozrieť inými očami. Srší z nich dobrá nálada a je ľahké sa nabiť ich energiou. Optimisti majú určite lepšie historky, záujmy a oveľa lepšie životy ako pesimisti.

Obklopovanie sa pesimistami nás môže priviesť do väčších depresii. Aspoň malé šťastie môžeme získať stretávaním sa s pozitívne ladenými ľuďmi.

5. Berme život ako hru

Vieme, že život nie je iba hra, ale je to najdôležitejší dar, ktorý máme. Mali by sme si uvedomiť, že život nie je fér. Raz vyhráme a raz prehráme, podobne ako v hre. Tí, ktorí to berú príliš vážne, sa veľa stresujú, majú v sebe veľa napätia, čo vedie k rôznym chorobám.

Skúsme spomaliť a viac si užívať život, tešiť sa z maličkostí. Jasné, že problémy sa samy nevyriešia a humor im k tomu nemusí pomôcť. Môžem skúsiť brať problémy ako balón, ktorý vo vhodnom čase odletí.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane…

Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*