fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Túžite byť šťastnými? Tak potom nebuďte príliš skromní a nerobte to, čo sa od vás očakáva! Ale je toho ešte viacej…

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý človek túži byť šťastný, avšak, nejako sa to väčšine z nás nedarí. Máme prehnané nároky, veľa problémov a stále sa niekam ponáhľame. Zmeňme to po prečítaní nasledujúcich 15-tich krokoch, ktoré by nám mali pomôcť nájsť cestu ku šťastiu.

1. Socializujme sa

Šťastný človek môže byť len ten, ktorý nie je stále doma a netrpí depresiou. Kontakt s ľuďmi je kľúčom k úspechu. Nikdy nevieme, kto nás môže inšpirovať k nejakému dobrému nápadu alebo môžeme stretnúť niekoho špeciálneho. Dôležité je zostať s ľuďmi v kontakte a občas sa stretnúť alebo si zavolať.  Niekedy budeme potrebovať my, aby nás niekto vypočul, pomohol nám s rôznymi vecami, inokedy zasa oni nás.

2. Nebuďme príliš skromní

Každý má svoje talenty, ktoré musí rozvíjať. Podpora a ich rozvíjanie sú pre nás veľmi užitočné počas celého života. Nie je zlé, ak ľudí oboznámime s tým, čo dokážeme. Nemusíme sa chváliť, akí sme úžasní, stačí len spomenúť, že vieme spievať, tancovať, maľovať, máme kreatívne ruky… Rozvíjajme svoju kreativitu, pretože pomáha relaxovať a má pozitívny vplyv na naše zdravie.

Priatelia nás v našich zručnostiach budú podporovať a možno medzi nimi nájdeme aj niekoho, kto má podobné talenty. Naše záľuby nás robia šťastnými. Pamätajme, to, čo robíme s odporom alebo nasilu, k šťastiu nikdy nepovedie.

3. Robme, čo nás baví

Je pravdou, že šťastnejšími budeme, keď budeme robiť to, čo nás baví. Buďme sami sebou a nerobme to, čo sa od nás očakáva. Mama je zubárka, otec je právnik… a to isté sa očakáva aj od nás. Počúvajme svoje vnútorne myšlienky, pocity, nádeje a robme to, čo nás baví. Niekedy nás naše okolie nepochopí a nebude sa mu páčiť, akým smerom sa uberáme. Ak nás baví variť, varme. Ak nás baví matematika, venujme sa jej…

Neobmedzujme sa tým, že sa to niekomu nepáči, možno nájdeme niekoho, kto bude našim záujmom blízky. Jednoducho robme to, čo nás baví.

4. Nadväzujme priateľstvo s pozitívnymi ľuďmi

Najviac inšpirujúci ľudia sú optimisti a to aj napriek tomu, že majú taktiež svoje problémy, avšak, vedia sa na svet pozrieť inými očami. Srší z nich dobrá nálada a je ľahké sa nabiť ich energiou. Optimisti majú určite lepšie historky, záujmy a oveľa lepšie životy ako pesimisti.

Obklopovanie sa pesimistami nás môže priviesť do väčších depresii. Aspoň malé šťastie môžeme získať stretávaním sa s pozitívne ladenými ľuďmi.

5. Berme život ako hru

Vieme, že život nie je iba hra, ale je to najdôležitejší dar, ktorý máme. Mali by sme si uvedomiť, že život nie je fér. Raz vyhráme a raz prehráme, podobne ako v hre. Tí, ktorí to berú príliš vážne, sa veľa stresujú, majú v sebe veľa napätia, čo vedie k rôznym chorobám.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Angelina Jolie v slzách! Vyzýva na prijatie zákona proti domácemu násiliu

Skúsme spomaliť a viac si užívať život, tešiť sa z maličkostí. Jasné, že problémy sa samy nevyriešia a humor im k tomu nemusí pomôcť. Môžem skúsiť brať problémy ako balón, ktorý vo vhodnom čase odletí.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane…

Každý človek túži byť šťastný, avšak, nejako sa to väčšine z nás nedarí. Máme prehnané nároky, veľa problémov a stále sa niekam ponáhľame. Zmeňme to po prečítaní nasledujúcich 15-tich krokoch, ktoré by nám mali pomôcť nájsť cestu ku šťastiu.

6. Myslíme pozitívne

Občas má každý zlý deň, nedarí sa nám, niečo sa nám rozsype, zlomí… Netreba však klesať na duchu a myslieť negatívne. Mali by sme myslieť pozitívne a prestať sa týrať naším dočasným zlyhaním. Vždy skúsme nájsť vo veci pozitívum, aj keď sa nám zdá, že tam už určite nie je.

Skúsme sa tešiť z toho, že máme strechu nad hlavou, máme čo jesť, rodinu, priateľov. Vždy sú ľudia, ktorí sú na tom horšie ako my. Mali by sme byť teda vďační za to, čo máme. Pozitívne myslenie je malý krok k úspechu, stačí pridať už len trošku úsilia.

7. Odmeňme sa

Za každý svoj úspech by sme sa mali odmeňovať. Doprajme si pár eur a kúpme si niečo, čo nám urobí radosť.  Podľa psychológov by sme si mali kúpiť dar a dať si ho na oči, aby sme mali každodennú motiváciu.

8. Usmievajme sa

Mnohí z nás sa väčšinou mračia a usmievajú sa len zriedka. Vďaka úsmevu pracujú naše svaly na tvári a otvárajú sa nám cievy a zvyšuje sa prívod kyslíka do mozgu, buniek a centrálneho mozgového systému.  To vedie k väčšej výrobe endorfínov, čo nás robí optimistickejšími. Je lepšie viesť rozhovor s úsmevom ako so smutnou tvárou.

Hovorí sa, že smiech lieči. Čím viac sa smejeme, tým viac sa cítime lepšie. Dokonca vďaka smiechu sa ľudia vyliečili z chorôb. Zapnime si dobrú komédiu alebo vtipné videá a jednoducho sa bavme.

9. Zamerajme sa na pozitívne vecí okolo nás

Ak budeme tráviť veľké množstvo času počúvaním hudby, čítaním zlých vecí, ktoré sa dejú vo svete, určite vďaka tomu nebudeme mať dobrú náladu.  Zamerajme sa na pozitívne veci okolo nás, všetky úžasné veci, ktoré máme, počúvajme dobrú hudbu, myslíme na svojich priateľov a blízkych, ktorí nás poznajú a ľúbia. Skúsme, aby tieto dobré veci vplývali na naše myšlienky a budeme šťastnejší.

Problémy a situácie, keď niekomu neodpustíme, nás tiež nerobia šťastnými. Dajme veci do poriadku. Vyhoďme nepotrebné veci, plňme si svoje povinnosti a buďme viac zodpovední. Vyčistíme svoj život ako pc a pripravme sa na niečo nové.

Prečítajte si tiež:
Rytmus, Jasmina a ich syn počas pandémie vyrazili do Karibiku! Takto si užívajú

10. Správne jesť

Nezaťažujme sa častými diétami, ktoré vedú k únave, apatii a pomalej koncentrácii. Je pravdou, že jedlo je tiež zdrojom šťastia. Samozrejme, jedzme s rozvahou, nepreháňajme to, aby sme nakoniec nemuseli riešiť svoje narastajúce telo.

11. Skúsme niečo nové

Život nestojí, prináša zmeny. Taktiež aj my potrebujeme zmeny a skúsiť občas niečo nové. Môžeme doplniť svoje vzdelanie, naučiť sa nejaké nové poznatky, zmeniť svoje povolanie. Hovorí sa risk je zisk a úspech prichádza k tým, ktorí sa neboja. Skúsme povedať na nové výzvy áno, aj keď nebudeme vedieť, o čo ide. Zaručí nám to aspoň skvelé zážitky a spomienky.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane…

Každý človek túži byť šťastný, avšak, nejako sa to väčšine z nás nedarí. Máme prehnané nároky, veľa problémov a stále sa niekam ponáhľame. Zmeňme to po prečítaní nasledujúcich 15-tich krokoch, ktoré by nám mali pomôcť nájsť cestu ku šťastiu.

12. Vyjdime na slnko

Slnko ovplyvňuje našu náladu. Keď je vonku škaredé počasie, aj ľudia sa viac mračia. Naopak, keď je vonku slnečno, ľudia sú viac usmievaví.

Ľudia s depresiou boli známi tým, že dostali „svetelnú terapiu“, pretože to môže veľmi ovplyvniť veci. Tma produkuje viac melatonínu v tele, znižuje našu náladu a dodáva nám chmúrne myšlienky. Takže, ak svieti slnko, rýchlo von.

13. Žiť kultúrne

Umenie môže mať vplyv na našu náladu (odstráni aj naše negatívne myšlienky), má takisto obrovský liečivý účinok pre našu dušu. Dojmy z kreatívnej práce zvyšujú aktivitu mozgu a môžu slúžiť ako podnet pre nové nápady a inšpirácia na realizáciu našich plánov. Môžeme navštíviť divadlo, galériu…

14. Kontakt s prírodou

Je známe, že krátka prechádzka v lese alebo parku nám zaručí lepšiu náladu. Krátky útek do sveta spevu vtákov, tichej prírody, zvuku lesného potôčika obnoví našu pozitívnu energiu.

Postačí aj krátka prechádzka v mestskom parku. Vypneme, prídeme na iné myšlienky, dokonca z nás opadne stres či hnev. Keď sa to často nedá, skúsme si aspoň cez víkendy dobiť baterky prírodou.

15. Dobrý talizman

Mnoho ľudí verí v šťastie vďaka talizmanom. Zväčša sú to drobnosti ako prsteň, krúžok, malá hračka… Talizman môžeme mať vždy so sebou. Do hry prichádza placebo efekt, keď si skutočne myslíme, že máme šťastie vďaka malej vecičke. V tomto prípade sme podvedome motivovaní  a dostaneme, čo chceme a cítime sa šťastne.

Tak čo, vyskúšaš sa riadiť niektorými z nasledujúcich rád?

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií