fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Tatrách otvorili najdlhšiu sánkársku dráhu na Slovensku: Odvážite sa?

Máte tip? napíšte nám mailom

V Tatrách aj tento rok otvorili sánkársku dráhu, ktorá vás zvezie z Hrebienka až do Starého Smokovca. Obľúbená atrakcia má 2,5 kilometra.  

Milovníci zimných športov si počas sviatkov určite prídu na svoje. Aj napriek tomu, že mnohé menšie lyžiarske strediská čakajú na poriadnu nádielku snehu, aby spustili vleky, v Tatrách si už aj počas týchto dní dosýta užijete hory. Pri výstupe na Hrebienok sa môžete prejsť a užívať si prírodu Vysokých Tatier, no cestu späť si môžete skrátiť na sánkárskej trati.

V Tatrách sa aj tento rok podarilo otvoriť sánkársku dráhu. Trasa má 2,5 kilometra a aktuálne je na nej približne 10 centimetrov snehu.   

https://www.instagram.com/p/B6FqtZBJGli/

V Tatrách otvorili sánkársku dráhu

„Aj keď snehu nepribudlo veľa, základ na sánkovanie je dobrý a dráha je už pripravená. Sánkovanie je obľúbenou atrakciou pre celé rodiny alebo skupiny kamarátov,” uviedol obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry, Lukáš Brodanský.

Trať na sánkovanie je vhodná aj pre menej skúsených sánkarov, pretože jej sklon je mierny. Odvážni však môžu pridať na rýchlosti. Denná sánkovačka je v prevádzke každý deň od 9. hodiny až do 16.30. Pri údolnej stanici lanovky, ktorou sa môžu návštevníci vyviezť až na Hrebienok, je aj požičovňa saní. Stredisko však sľubuje, že pri vhodných podmienkach bude od 21. decembra možnosť aj nočného sánkovania na osvetlenej trase.     

Tatranský ľadový dóm aj bežecké lyžovanie

Návštevníkov čaká na Hrebienku okrem sánkárskej dráhy oveľa populárnejšia atrakcia. Tatranský ľadový dóm už niekoľko rokov zdobí Vysoké Tatry. Postavili ho rezbári zo Slovenska, Čiech, Poľska, Litvy a Nemecka. Na tohtoročnú ľadovú senzáciu použili 225 ton ľadu. Rezbári sa tento rok inšpirovali Katedrálou Notre-Dame a okrem nej vyrezali aj ľadového Quasimoda či zvonicu.  

V týchto dňoch nezaostáva ani Štrbské Pleso a všetkých športovcov láka na bežecké lyžovanie. Milovníkom tohto zimného športu je k dispozícii osem profesionálne upravovaných tratí s dĺžkou od 500 metrov do piatich kilometrov. Snežné delá už zasnežujú aj v neďalekej Bachledovej doline, a tak je len otázkou času, kedy spustia lyžiarsku sezónu. 

Skúsili by ste si adrenalínovú jazdu na sánkach? Dajte nám vedieť v komentári, aký zimný šport máte najradšej.

Zdroj: TASR

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií