fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Policajti zatkli 6-ročné dieťa, to ich prosilo o druhú šancu

Dojemné video z minulého roka zachytáva dievčatko, ktoré prosí policajtov o druhú šancu. Tí ju zatkli po tom, čo napadla zamestnancov školy.

Máte tip? napíšte nám mailom

V každej krajine na svete existujú zákony, podľa ktorých musia žiť ľudia, ak si chcú vybudovať spravodlivú, slušnú a zodpovednú spoločnosť. Základom je vedieť rozoznať dobré od zlého. Každý štát má svoj vlastný politický systém a aj systém súdnictva podlieha zákonom, ktoré môžu v určitých prípadoch trestať.

V Amerike napríklad platí, že ak vykonáte niečo trestné, polícia vás zatkne bez ohľadu na to, aký máte vek. Presne tak sa to stalo počas septembra minulého roka v americkom Orlande, kedy polícia zatkla len 6-ročné dieťa.

Zatkli 6-ročné dieťa

Po tom, ako údajne 6-ročné dieťa napadlo zamestnancov školy, sa vedenie rozhodlo, že na ňu zavolá políciu. Po tom, ako do školy prišli muži zákona, mladej školáčke nasadili putá a odviezli ju na miestnu policajnú stanicu, akoby v skutočnosti spáchala závažný zločin.

O tomto incidente minulý rok informovali verejnosť všetky svetové médiá. Problém v celom prípade vychádzal z toho, že polícia síce môže zatknúť maloletého občana, no musí to urobiť v prítomnosti jeho zákonného zástupcu.

Prečítajte si tiež:
Okoloidúci prezradili, koľko dolárov stál ich outfit. Aká je skutočná cena štýlu?

Počas tohto týždňa sa na verejnosť dostalo aj video, ktoré celú udalosť zachytáva. Je na ňom mladé dievčatko, ktoré plače a prosí políciu o druhú šancu. Muži zákona ju aj napriek emóciám vzali zo školy na policajnú stanicu.

Dievčatko prosilo o druhú šancu

Počas celej tejto, pre dieťa jednoznačne stresujúcej cesty zo školy do policajného auta, ktorú určite sledovala celá škola, dievčatko plakalo a prosilo mužov v uniformách o druhú šancu. Jej stará mama po incidente napokon prezradila, že z celej situácie bolo mladé dievča rozrušené, až sa psychicky zrútilo.

Malá školáčka na ten deň určite nezabudne. A nebude jediná. V rovnaký deň na tej istej škole zasahovali policajti kvôli jej spolužiakovi a nasledoval rovnaký scenár. Policajti ho v putách odviedli na policajnú stanicu. Voči obom však vzniesli obvinenie a pustili ich na slobodu.

Čo si myslíte o takomto postupe policajtov? Urobili správne?

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj YouTube

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií