fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Policajti zatkli 6-ročné dieťa, to ich prosilo o druhú šancu

Dojemné video z minulého roka zachytáva dievčatko, ktoré prosí policajtov o druhú šancu. Tí ju zatkli po tom, čo napadla zamestnancov školy.

Máte tip? napíšte nám mailom

V každej krajine na svete existujú zákony, podľa ktorých musia žiť ľudia, ak si chcú vybudovať spravodlivú, slušnú a zodpovednú spoločnosť. Základom je vedieť rozoznať dobré od zlého. Každý štát má svoj vlastný politický systém a aj systém súdnictva podlieha zákonom, ktoré môžu v určitých prípadoch trestať.

V Amerike napríklad platí, že ak vykonáte niečo trestné, polícia vás zatkne bez ohľadu na to, aký máte vek. Presne tak sa to stalo počas septembra minulého roka v americkom Orlande, kedy polícia zatkla len 6-ročné dieťa.

Zatkli 6-ročné dieťa

Po tom, ako údajne 6-ročné dieťa napadlo zamestnancov školy, sa vedenie rozhodlo, že na ňu zavolá políciu. Po tom, ako do školy prišli muži zákona, mladej školáčke nasadili putá a odviezli ju na miestnu policajnú stanicu, akoby v skutočnosti spáchala závažný zločin.

O tomto incidente minulý rok informovali verejnosť všetky svetové médiá. Problém v celom prípade vychádzal z toho, že polícia síce môže zatknúť maloletého občana, no musí to urobiť v prítomnosti jeho zákonného zástupcu.

Prečítajte si tiež:
Vieme, čo prinesie rok Kohúta. Na toto by ste sa mali pripraviť!

Počas tohto týždňa sa na verejnosť dostalo aj video, ktoré celú udalosť zachytáva. Je na ňom mladé dievčatko, ktoré plače a prosí políciu o druhú šancu. Muži zákona ju aj napriek emóciám vzali zo školy na policajnú stanicu.

Dievčatko prosilo o druhú šancu

Počas celej tejto, pre dieťa jednoznačne stresujúcej cesty zo školy do policajného auta, ktorú určite sledovala celá škola, dievčatko plakalo a prosilo mužov v uniformách o druhú šancu. Jej stará mama po incidente napokon prezradila, že z celej situácie bolo mladé dievča rozrušené, až sa psychicky zrútilo.

Malá školáčka na ten deň určite nezabudne. A nebude jediná. V rovnaký deň na tej istej škole zasahovali policajti kvôli jej spolužiakovi a nasledoval rovnaký scenár. Policajti ho v putách odviedli na policajnú stanicu. Voči obom však vzniesli obvinenie a pustili ich na slobodu.

Čo si myslíte o takomto postupe policajtov? Urobili správne?

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj YouTube

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií