fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Záhadné miesta na Slovensku #3 Hrozí vám na pohorí Tribeč zmiznutie?

Máte tip? napíšte nám mailom

Záhady fascinujú ľudstvo od nepamäti. Jedni sa vždy snažia nájsť logické vysvetlenia a sú voči nim skeptickí. Iní sa nechávajú nimi unášať a veria v nadprirodzeno, skúmajú ho. Inak to nie je ani u nás, na Slovensku. Tiež tu máme zopár Bohom zabudnutých miest, v ktorých dýcha ponurá atmosféra a sú opradené mnohými historkami. Napríklad pohorie Tribeč.

Záhadné miesta na Slovensku sme sa rozhodli navštíviť

Záhadné miesta na Slovensku fascinujú aj nás, a preto sme sa rozhodli niekoľko z nich navštíviť a podať vám tak priamu konfrontáciu vo videu. Nasledujúce týždne budeme chodiť po Slovensku a takéto miesta vyhľadávať, upozorňovať na ich momentálny stav, situáciu, oboznamovať vás s ich históriou, významom, existenciou. V prvej časti sme sa zavítali do nie veľmi malebnej časti obce Nová Lehota – Krvavých Šenkov. Hneď po nich sme navštívili Sokolovce, v ktorých sídli bývalé psychiatrické zariadenie, dnes už, žiaľ, schátraný kláštor.

VIDEO: Záhadné miesta na Slovensku #3 Pohorie Tribeč

Pohorie Tribeč sme nemohli obísť

Kniha Jozefa Kariku vtiahla do svojho mrazivého deja nejedného z nás. Legendám, ktoré sa tradujú o tomto mieste získala pozornosť a Slovákom nastražila zmysly. Netrvalo veľmi dlho a román sa dočkal i filmového spracovania. Príbeh Tribeča delí obyvateľstvo na dve polovice. Prvá je tá, ktorá je voči jeho záhadnému podmazu výsostne skeptická, druhá zase v jeho mystiku verí. Aj preto sme sa rozhodli toto miesto navštíviť a spýtať sa obyvateľov okolitých dedín, či majú nejakú nepríjemnú skúsenosť a čo počuli o zmiznutých ľuďoch. To, že v lesoch tohto pohoria ľudia zmizli je nesporný fakt. Sú však okolnosti ľahko logicky vysvetliteľné, alebo nie a máme ich považovať za prapodivné úkazy?

Prečítajte si tiež:
Príbeh o prvom sexuálnom zážitku Dona_krtka!

 

Ak by ste si chceli pozrieť aj náš predchádzajúci diel, nech sa páči:

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií