fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vysokoškolský život očami študentov: z týchto 6 vecí sa obáva a teší každý študent!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vysoká škola môže byť skvelá. Učenie sa, párty, návšteva kamarátov, veľtrhov, výstav a podobne. Aké ďalšie starosti aj radosti prekvapujú študentov?

Pred prihlásením sa na vysokú školu každý jeden študent rozmýšľa väčšinou rovnako. Vidina niekoľkých rokov na škole ale umožňuje rozsiahle možnosti.Tu sú najlepšie z nich.

Študenti a zábava: Top 3 radosti počas vysokej školy

Medzi priority študentov na výške patrí predovšetkým zábava, záujmy a priateľstvá.

  • Zábava

Po školských povinnostiach sa konečne každý usiluje dopriať si to najlepšie. Zvyčajne sú to dlhé večierky, párty, dedinská zábava, koncerty alebo festivaly. I keď každý má svoje povinnosti, v piatkový večer sa každý rozhodne inak. Zvyčajne pre relax.

  • Hobby

Je skvelé, ak majú študenti svoje záujmy a vedia ich so školou skombinovať tak, že nevznikne žiaden problém. Študentka ošetrovateľstva Katarína Falatová tvrdí: „Medzi moje záľuby patria knihy, šport či sledovanie filmov. Spomedzi brigád som sa venovala i čašníctvu.”

  • Priateľstvá

K nepochybným školským radostiam patrí tiež nadväzovanie nových kontaktov, ktoré sa môžu zísť aj po ukončení štúdia. Hoci každý z nás má svojich kamarátov, menšie či väčšie skupinky na vysokej škole, dokážu naštartovať spoločné záujmy.

Prečítajte si tiež:
Šteniatko a bábätko = najväčšia láska

TOP 3 starosti študentov počas vysokej školy

Okrem príjemných chvíľ a nespočetných príležitostí zabaviť sa patria k životu i bežné starosti. Ktoré sa často opakujú?

  • Zamestnanie

Hoci by sa mohlo zdať, že po vyštudovaní sa črtá krásna budúcnosť, mnoho študentov si nenájde prácu vo svojom odbore. Istotu ale majú absolventi technického zamerania, kde je vysoká škola síce náročná, ale zato sú absolventi na trhu práce oveľa viac žiadanými.

  • Financie

Väčšina vysokoškolákov prežíva aj vďaka brigádam. Mnohé z nich nie sú v odbore, ale za to dokážu pomôcť v akejkoľvek situácii. Napríklad vtedy, ak sa chce študent pomaly osamostatňovať. Niektorým študentom všetko platia príbuzní a v tom prípade to majú jednoduchšie, ale ani to im nezaručuje žiaden úspech. Študenti majú tak popri štúdiu aj ďalšiu dilemu.

  • Vzťahy

Zdanlivo jednoduchá záležitosť môže byť úplne komplikovaná. Viacero študentov si našlo partnera/ku už počas strednej školy. Keď im cestu skríži vysoká škola, môže tento problém narastať. Človek sa totiž kvôli vzdialenosti odcudzí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií