fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zabudnite na statočnú tvár, niekedy si je lepšie poplakať – tvrdia odborníci

Máte tip? napíšte nám mailom

Tendencia potláčať emócie poškodzuje naše duševné zdravie. Podľa výskumu, keby sme počas problémov viac plakali, cítili by sme sa lepšie. Každý štvrtý človek vo veku 18-34 rokov si priznal, že ukazovať emócie je známkou slabosti.

Podľa Paula Farmera, generálneho riaditeľa Charity, spoločnosť zameriavajúca sa na duševné zdravie, povedal, že nie je pre nás dobré potláčať akékoľvek emócie, ani plač.

Niekedy si je lepšie poplakať

Mnohí z nás vedú rušný a stresujúci život. Niekedy cítime, že sa nám to vymyká z pod kontroly. Aj keď sa zdá, že je lepšie ukázať tú hrdinskú tvár a tváriť sa, že sa nič nedeje skutočne je lepšie prejaviť emócie a niekedy si aj dokonca poplakať. Je načase, prestať zadržiavať slzy a niekedy poprosiť blízkeho o podporu.

Potláčanie emócii či už negatívnych ale aj pozitívnych môže poškodiť naše duševné zdravie.  V žiadnom prípade nie je zdravé potláčať strach, úzkosť, stres a podobne. Ak nastanú takéto situácie, je nutné sa porozprávať so svojimi kamarátmi, priateľkou alebo priateľom. Hlavne to nenechajte tak. V prípade, že už ide o veľké problémy nehanbite sa a navštívte špecializovaných lekárov. Určite vám pomôžu a vy sa budete cítiť lepšie.

Prečítajte si tiež:
Žena, ktorá bola zachránená z koncentračného tábora a muž, ktorý ju zachránil, ani netušili, že spolu strávia viac ako 70 rokov života

Zdroj:dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií