12 ročný chlapec z východného Slovenska dobyl slovenský a český trh!

12 ročný chlapec z východného Slovenska dobyl slovenský a český trh!

Na začiatku bol sen. Sen mladého, len dvanásťročného chlapca, ktorý momentálne žije so svojou mamou v krízovom centre na východnom Slovensku. Kým ho osud zaviedol do tejto situácie, túžil sa stať vývojárom hier. A potom to prišlo.

Jeho nápad sa dostal do rúk profesionálov a tí začali konať. Výsledok? Mobilná aplikácia, ktorá okamžite po vydaní na slovenskom a českom trhu vystrelila na najvyššie miesta v obchodoch s hrami Google Play a iTunes a Martin má o budúcnosť postarané.


Martin V. (12) z Východného Slovenska bol ešte donedávna obyčajné dieťa. Mal obyčajné detské túžby, plány a nápady. Kvôli nepriazni osudu a ťažkým životným okolnostiam sa ale so svojou mamou ocitol v krízovom centre. Kým sa tak stalo, Martinko mal svoj nápad dávno v hlave. Chlapec svoj sen posunul na hranicu možností, ktoré mal. Pri vývoji aplikácie bol však obmedzený svojimi schopnosťami a nepriaznivou životnou situáciou.

13815219_10206498586695143_2031092838_n

Rozhodol sa osloviť herné štúdia, ktoré si vyhľadal na internete. Po tom, čo jeho správy boli dlhšie zo strán veľkých firiem ignorované a zatracované, sa nakoniec dočkal odpovede od istej košickej firmy. Martin z ničoho nič dostal možnosť navštevovať profesionálne herné štúdio a spolupracovať so skutočnými profesionálmi z oblasti vývoja mobilných hier.

Šesť nápadov, z ktorých bol vybraný ten s najväčším potenciálom. Tím odborníkov sa nakoniec zhodol a vybral ideu, ktorú dnes poznáme pod názvom Color Pin. Hra sa ujala a dnes ju ľudia môžu stiahnuť presne pod týmto názvom a to úplne zadarmo.

13817138_10206498586815146_1728466587_n

“Štúdio Inlogic a jeho vedenie sa teší z toho, že mohlo pomôcť chlapcovi s výborným nápadom a realizáciou jeho sna. Je talentovaný a má pred sebou veľkú budúcnosť. Dúfame, že sa Martin s úspechom popasuje správne a v hernom priemysle sa uchytí. Ponukli sme mu dlhodobú spoluprácu a jeho mama to s nadšením prijala. Myslíme tiež na jeho rodinu a dúfame, že sa zo zlej živnotnej situácie, aj vďaka hre, dostanú čím skôr,” reagoval Performance Analyst Alexander Repčík, ktorý sa rozhodol Martina kontaktovať na základe jeho správ.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Modelové zasadnutie OSN prilákalo do Žiliny množstvo študentov z rôznych kútov sveta

Všetko napovedá tomu, že Martinov talent a jeho hra Color Pin nielenže pomôže osudom skúšanej rodine nájsť si vlastné bývanie, ale zabzepečí Martinovi aj jeho budúcnosť v hernom priemysle.

[button color=”blue” size=”big” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.inlogic.colorpin”]COLOR PIN na Google Play[/button]

[button color=”blue” size=”big” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://itunes.apple.com/sk/app/color-pin-original/id1130975844?mt=8"]COLOR PIN na iTunes[/[/button]p>

color pin

 

(Mená matky a chlapca nemohli byť uverejnené vzhľadom na status utajeného bývania rodiny v krízovom centre.)

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*