fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

12 ročný chlapec z východného Slovenska dobyl slovenský a český trh!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na začiatku bol sen. Sen mladého, len dvanásťročného chlapca, ktorý momentálne žije so svojou mamou v krízovom centre na východnom Slovensku. Kým ho osud zaviedol do tejto situácie, túžil sa stať vývojárom hier. A potom to prišlo.

Jeho nápad sa dostal do rúk profesionálov a tí začali konať. Výsledok? Mobilná aplikácia, ktorá okamžite po vydaní na slovenskom a českom trhu vystrelila na najvyššie miesta v obchodoch s hrami Google Play a iTunes a Martin má o budúcnosť postarané.

Martin V. (12) z Východného Slovenska bol ešte donedávna obyčajné dieťa. Mal obyčajné detské túžby, plány a nápady. Kvôli nepriazni osudu a ťažkým životným okolnostiam sa ale so svojou mamou ocitol v krízovom centre. Kým sa tak stalo, Martinko mal svoj nápad dávno v hlave. Chlapec svoj sen posunul na hranicu možností, ktoré mal. Pri vývoji aplikácie bol však obmedzený svojimi schopnosťami a nepriaznivou životnou situáciou.

13815219_10206498586695143_2031092838_n

Rozhodol sa osloviť herné štúdia, ktoré si vyhľadal na internete. Po tom, čo jeho správy boli dlhšie zo strán veľkých firiem ignorované a zatracované, sa nakoniec dočkal odpovede od istej košickej firmy. Martin z ničoho nič dostal možnosť navštevovať profesionálne herné štúdio a spolupracovať so skutočnými profesionálmi z oblasti vývoja mobilných hier.

Prečítajte si tiež:
Starček sa vypracoval z farmára za módnu ikonu v 85-tich rokoch. Je symbolom toho, že všetko sa dá

Šesť nápadov, z ktorých bol vybraný ten s najväčším potenciálom. Tím odborníkov sa nakoniec zhodol a vybral ideu, ktorú dnes poznáme pod názvom Color Pin. Hra sa ujala a dnes ju ľudia môžu stiahnuť presne pod týmto názvom a to úplne zadarmo.

13817138_10206498586815146_1728466587_n

“Štúdio Inlogic a jeho vedenie sa teší z toho, že mohlo pomôcť chlapcovi s výborným nápadom a realizáciou jeho sna. Je talentovaný a má pred sebou veľkú budúcnosť. Dúfame, že sa Martin s úspechom popasuje správne a v hernom priemysle sa uchytí. Ponukli sme mu dlhodobú spoluprácu a jeho mama to s nadšením prijala. Myslíme tiež na jeho rodinu a dúfame, že sa zo zlej živnotnej situácie, aj vďaka hre, dostanú čím skôr,” reagoval Performance Analyst Alexander Repčík, ktorý sa rozhodol Martina kontaktovať na základe jeho správ.

Všetko napovedá tomu, že Martinov talent a jeho hra Color Pin nielenže pomôže osudom skúšanej rodine nájsť si vlastné bývanie, ale zabzepečí Martinovi aj jeho budúcnosť v hernom priemysle.

COLOR PIN na Google Play COLOR PIN na iTunes
Prečítajte si tiež:
Otec Meghan Markle zverejnil nelichotivé fotografie svojej dcéry

color pin

 

(Mená matky a chlapca nemohli byť uverejnené vzhľadom na status utajeného bývania rodiny v krízovom centre.)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií