fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 top vychytávky, ktoré vám vám uľahčia leto

Máte tip? napíšte nám mailom

Zábava s priateľmi, oddych a krásne počasie je nepochybne to, čo na lete milujeme. Avšak, niektoré aspekty tohto ročného obdobia nám dajú poriadne zabrať. Práve preto sa vám tieto triky určite zídu.

1. Ak sa piesok lepí

Piesok nepochybne k dovolenke na pláži patrí, ale ak sa lepí tam kam nechceme, vie byť veľmi nepríjemný. Dobrým riešením na tento problém je detský púder, ktorý môžeme aplikovať napríklad na chodidlá alebo iné miesta. Púder absorbuje vlhkosť i mastnotu a navyše zostane po ňom vaša pleť vláčna.

vychytávky, ktoré vám uľahčia leto

2. Mrazené Aloe vera

Aloe vera je jedným z najlepších spôsobov, ako upokojiť spálenú kožu. Dajte si do formičiek na ľad zamraziť gél z aloe vera a vždy keď budete potrebovať upokojiť pokožku bude po ruke.

vychytávky, ktoré vám uľahčia leto

3. Lak na nechty v chladničke

Teplo pôsobí na veľa vecí v našom okolí. Ak sa vám v lete stáva, že lak je veľmi hustý, dlho schne a zle sa nanáša, je to spôsobené práve teplom. Preto ak chcete týmto problémom predísť, uchovávajte svoje laky počas letného obdobia v chladničke.

Prečítajte si tiež:
Pravdy a mýty o kýchaní: Môžete si pri ňom poškodiť mozog a vytlačiť oči z jamiek?

vychytávky, ktoré vám uľahčia leto

4. Vyrážky v bikinách

Ak sa vám po holení v oblasti slabín či nôh objavujú drobné vyrážky, pomôže vám harmančekový čaj. Pár vrecúšok čaju dáme do horúcej vody a na 15-20 minút necháme  vychladnúť v chladničke. Následne tieto vrecúška prikladáme na podráždené miesta a necháme pôsobiť.

vychytávky, ktoré vám uľahčia leto

5. Umyté vlasy bez umývania

Na niekoľko dňových festivaloch v lete vám určite padne vhod použiť suchý šampón. Ten absorbuje prebytočnú mastnotu a vaše vlasy tak budú vyzerať ako práve umyté. V drogériách už nájdeme aj verzie pre tmavé vlasy.

6a00d8358081ff69e201a51170dcf0970c-800wi

6. Repelent vo vrecku

Otravné komáre dokážu pokaziť pekný letný večer. Ak je vaša pokožka citlivá na repelent, skúste nastriekať jednu alebo dve vreckovky repelentom a dajte si ich do vrecka nohavíc. Prípadne si môžete vreckovkou potrieť aj oblečenie. Jeho účinok bude rovnaký a vydrží tak dlhšiu dobu.

dryer-sheets-mosquito-repellant

7. Mlieko na opaľovanie ako úschovňa cenností

Bez mobilu či kľúčov od auta ani na krok? Takto šikovne si ich môžete ukryť pred prípadnými zlodejmi.

13-10-22-17-life-hacks-4

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií