fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

8 dôkazov toho, že Čína je jednoducho krásna!

Máte tip? napíšte nám mailom

Snívaš o návšteve Číny? Ak áno, nemôžeš vynechať tieto miesta!

Čína, rozlohou najväčší štát východnej Ázie, založená v roku 1912, je destinácia, ktorú chce navštíviť takmer každý. Je to jedno z najviac mystických, krásnych a historicky významných miest na Zemi. Ak sa vyberieš na cesty Čínou, priprav sa na to, že to bude veru dlhá doba, kým prejdeš všetky zaujímavé miesta.

V tomto článku nájdeš fotky, na ktorých su vyfotené najkrajšie destinácie nachádzajúce sa v Číne. Ak ťa fotografie oslovia, neváhaj a vyber sa na výlet do “neďalekej” vyššie uvádzanej krajiny.

#1 The Raindbow Mountain

Čína

The Raindbow Mountain je najlepšie navštíviť v období od júna do septembra, kedy je slnko a dážď, aby tieto krásne farby vynikli ešte viac.

#2 Huanglong, Sichuan

cina

Táto oblasť je známa svojimi farebnými bazénmi tvorenými vápencovými usadeninami, rovnako ako jej zasnežené vrcholky, horúce pramene a vodopády.

#3 Žltá rieka

china2

Huang He, alebo žltá rieka je tretia najdlhšia rieka v Ázii a šiesta najdlhšia na svete.

#4 The Five Fingers Peak Of Huangshizhai

china3

Oblasť Wulingyuan má viac ako 3000 pilierov a vrcholov. Mnoho z nich siaha nad 200 m na výšku s vodopádmi, bazénmi a potokomi.

Prečítajte si tiež:
Vyrazte s deťmi za zážitkami: TOP 5 výletov, ktoré sa oplatí absolvovať tento víkend

#5 Vodopády Hukou

china4

Hukou vodopád je najväčší vodopád na Žltej rieke a je druhým najväčším v Číne. Rovno pod vodopádom je žiariaci kameň zvaný Guishi, ktorý sa pohybuje hore a dole v závislosti od stavu vody.

#6 Cormorant Fisherman, Yangshuo

china5

#7 Vodopán Yinlianzhuitan

china6

Vodopád vzniká z rieky Yangtze.

#8 Ryžové terasy

china7

Ryžové terasy sa nachádzajú nejak medzi 600m na 800m nad morom. Terasy su rozdelené podľa vody v určitých ročných obdobiach.

Zdroje: google.com | wikipedia | boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií