fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rady, ako dosiahnuť čo najlepšie opálenie

Máte tip? napíšte nám mailom

Oficiálne je už leto TU. Väčšina z nás túži dosiahnuť krásne opálenie, či už chlapi, alebo nežnejšie pohlavie. Dermatológovia nás varujú pred nebezpečnými UV lúčmi aj rakovinou kože.

Okrem škodlivého UVB, ktoré spôsobuje rakovinu, ozónová vrstva prepúšťa aj UV lúče, ktoré spôsobujú starnutie pokožky. V poslednej dobe sa taktiež objavujú časté solárne alergie, ktoré spôsobujú pigmentové škvrny.

Ťažko je skombinovať krásnu opálenú pokožku a pritom nulové riziko. Ale ak nepodceníte prípravu a budete dodržiavať známe pravidlá bezpečného slnenia, dosiahnete krásnu, hnedú a letnú pokožku.

Prinášame vám drobné tipy, ako dosiahnuť krásne opálenie

Čo robiť pred opaľovaním?

Pred tým, než sa vystavíte slnečným lúčom, použite peeling na odstránenie odumretej pokožky. Potom si dajte sprchu a po peelingovej masáži sa nezabudnite natrieť telovým mliekom. Tak svoje telo pripravíte správne na opálenie, slnečné lúče tak lepšie preniknú cez pokožku. V obchodoch sa nachádza mnoho prostriedkov, ktoré vaše telo pripravia na slnenie. Väčšinou ide o séra, ktoré podporujú v organizme tvorbu melanínu a urýchľujú zhnednutie.

Prečítajte si tiež:
Zdravé nechty bez lámania sa môžu stať skutočnosťou! Pomôže vám tento prírodný liek

Pomaly ďalej zájdeš

Nie je nutné ani zdravé, aby ste vašu pokožku vystavovali nadmernému slneniu, ak chcete dosiahnuť bronzové opálenie. Pri opaľovaní, samozrejme, veľa závisí aj od genetiky. Tí, ktorí sú tmavší od narodenia, dosiahnu krásnu shnedú pleť oveľa skôr než “bieli”. Zo začiatku sa odporúča tak cca 20 minút denne slnečného žiarenia. Ale veľmi sa neodporúča byť na slnku medzi 11.00 až 15.00 hod. Pred každým opaľovaním použite kvalitný opaľovací prípravok.

Slnko opaľuje, aj keď je za mrakmi

Medzi časté predsudky patrí aj veta typu: Keď slnko nesvieti, neopaľuje. To nie je pravda. Žiarenie, ktoré nás opaľuje, prechádza aj cez mraky. Takže ak náhodou na vás slnko nesvieti, nestresujte. Opáli vás tak či tak.

Po opaľovaní

Po opaľovaní vám pomôže krém alebo gél, prípravky, ktoré hydratujú a upokojujú pokožku vystavenú slnečným lúčom. Mnohé z nich predlžujú opálenie, takže sa budete môcť tešiť z krásnej bronzovej pokožky. Sú bohaté na látky, ktoré zlepšujú stav pokožky, ako vitamíny a prírodné výťažky vyživujúce vašu pokožku.

Prečítajte si tiež:
Pozrite sa, čo sa stane, keď sa obyčajné ženy dostanú do rúk skvelých vizážistov

Šport a strava

Pri športových aktivitách sa zvyšuje látková výmena v tele v dôsledku zvyšovania obsahu kyslíka. Pri aktívnom pohybe na slnku sa slnečné lúče dostanú na všetky miesta na tele, vďaka čomu vzniká rovnomerné opálenie.

Dôležitá je aj strava, ktorú by ste mali jesť, aby vaše opálenie zotrvalo čo najdlhšie. Ide hlavne o ovocie a zeleninu, ako červená paprika, mrkva, broskyne, brokolica či paradajky, ktoré obsahujú veľké množstvo betakaroténu. Ten prispieva k oxidačnej činnosti nášho tela a zvyšuje tvorbu pigmentu v pokožke.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií