Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Američanka nakazená koronavírusom bola na diskotéke v Brne. Potom išla RegioJetom do Prahy

Američanka pretancovala celú noc na diskotéke v Brne. Nakazená koronavírusom potom sadla na vlak a pokračovala do Prahy. 

Kým na Slovensku ešte oficiálne nepotvrdili koronavírus, u našich západných susedov sa už objavil piaty potvrdený prípad nového vírusu. Tentokrát ide o ženu z Ekvádoru, u ktorej bol prvý test negatívny. Na tlačovej konferencii to v utorok ráno uviedol český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Podľa internetového servera Novinky.cz bolo doteraz v Čechách testovaných 236 ľudí a na 16 výsledkov sa stále čaká.

Američanka v Brne

Len nedávno české médiá informovali o nezodpovednosti návštevníkov, ktorí prichádzajú do Čiech sa zábavou, prácou či kvôli cestovateľskej vášni. Tak sa to stalo aj v prípade Američanky, ktorá aj napriek tomu, že bola nakazená koronavírusom, rozhodla sa, že sa zabaví na diskotéke v Brne. Celú noc pretancovala a nadránom sa rozhodla, že nasadne na vlak a vyberie sa RegioJetom do Prahy.

Kým Čína hlási spomaľovanie nákazy, ostatné krajiny majú čo robiť, aby zabezpečili dostatočné opatrenia a pripravili nemocnice. Prvé nákazy koronavírusom hlásili aj nemecké spolkové krajiny Brandenbursko, Durínsko a Sasko. V Nemecku doteraz registrovali okolo 170 prípadov infikovania novým koronavírusom. Okrem toho je koronavírus aj v Rakúsku, Estónsku, Litve, Holandsku, Dánsku, Rumunsku.

koronavírus
Koronavírus sa do Európy rozšíril z Číny. Zdroj: TASR/AP

Koronavírus v Európe

K situácii sa veľmi rozumne postavil aj Európsky parlament. Na tri týždne prerušil prehliadky pre návštevníkov pre narastajúce nebezpečenstvo nákazy novým druhom koronavírusu. Ako uviedol v pondelok v Bruseli predseda EP David Sassoli, toto opatrenie sa začína uplatňovať okamžite. Informovala o tom v utorok rakúska verejnoprávna stanica ORF.

Koronavírus sa objavil koncom minulého roka v čínskej provincii Wu-Chan. Aj napriek tomu, že sa týždne vyskytoval len v Číne, napokon sa dostal aj do iných krajín. Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

Aj napriek tomu, že Svetová zdravotnícka organizácia uviedla, že koronavírus postihuje najmä starších ľudí nad 60 rokov a osoby s inými vážnymi chorobami, Američanka nakazená koronavírusom je dôkazom, že proti vírusu nie sú odolní ani mladšie ročníky.

Zdroj Topky
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií