fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Elon Musk prispel miliónom dolárov na výsadbu nových stromov

Máte tip? napíšte nám mailom

Elon Musk je úspešným podnikateľom, ktorý má dobré srdce a nerobí mu problémy podporiť zaujímavé projekty. Na výsadbu nových stromov prispel neuveriteľnou sumou milión dolárov.

Elon Musk prispel k záchrane planéty

Planéta sa mení a uvedomuje si to aj Elon Musk. Ochrana životného prostredia je témou, ktorú riešia médiá, vlády i rôzne organizácie. Osud našej Zeme im nie je ľahostajný a uvedomujú si, že veľkým problémom je znečisťovanie vzduchu, morí a oceánov i masívny výrub stromov. Mnohé štáty hľadajú ekologické alternatívy, ako šetriť prírodné zdroje a energiu vyrábať čo najčistejšie. Stromy sú pre nás veľmi dôležité, pretože filtrujú vzduch a čistia ho od škodlivín, vytvárajú kyslík, sú protihlukovou bariérou, zdobia prostredie a v neposlednom rade sú domovom mnohých zvierat. Na výsadbu nových stromov vznikol zaujímavý projekt, ktorý podporil aj Elon Musk.

Za projektom stojí známy Youtuber

Projekt #TeamTrees, ktorý podporil aj podnikateľ a vizionár, Elon Musk, vymyslel youtuber Jimmy Donaldson, známy pod menom MrBeast. Spolupracuje s nadáciou Arbor Day Foundation, ktorá sa zaoberá vysádzaním stromov. Cieľom jeho projektu bolo v rámci kampane na Youtube vyzbierať 20 miliónov dolárov, vďaka ktorým sa vysadí 20 miliónov nových stromov. Ako sám povedal, chce ukázať, že Youtube nie je len o vtipných či veselých videách. Naopak, práve Youtube má veľký vplyv na ľudímôže pomôcť niečo zmeniť. Elon Musk sa o projekte dozvedel tiež a neváhal ho podporiť. Nebol jedinou známou osobou, ktorá prispela na výsadbu nových stromov. Zakladateľ a šéf sociálnej siete Twitter, Jack Dorsey, najskôr poslal 150 tisíc dolárov, ale o deň poslal ešte 200 tisíc. Kanadský miliardár nemeckého pôvodu Tobias Lütke, šéf e-commerce spoločnosti Shopify, dokonca Muskov príspevok o jeden dolár prekonal.

Prečítajte si tiež:
Planéta nám pomáha s plastmi. Objavili sa mikróby, ktoré ich vedia rozložiť

Cieľ  sa podarilo splniť

Projekt chcel v stanovenom termíne vyzbierať 20 miliónov dolárov. Čiastka sa zdala byť vysoká, ale podarilo sa to. Podľa posledných informácií výsadba začne v januári 2020 a ukončená bude v decembri 2022. Stromy sa budú vysádzať v rôznych lesoch na verejných aj na súkromných pozemkoch v oblastiach, kde to najviac treba. Ekológ Thomas Crowther vyhlásil, že stromy sú našou najsilnejšou zbraňou v boji proti zmene klímy. Vďaka zaujímavému projektu čoskoro pribudne ďalších 20 miliónov stromov, ktoré prispejú k čistejšiemu vzduchu. Elon Musk môže byť na svoje rozhodnutie právom hrdý.

View this post on Instagram

Follow @elonrmuskk for more

A post shared by Elon Musk® (@elonrmuskk) on

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/dansko/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií