fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TESLA na Slovensku! Elon Musk chce otvoriť pobočku aj u nás

Máte tip? napíšte nám mailom

Tesla chce v roku 2020 otvoriť niekoľko nových pobočiek v Európe. Elon Musk spomína aj Slovensko, Chorvátsko či Srbsko.  

Predajne spoločnosti Tesla sa síce nachádzajú v Európe, no v jej východnej časti chýbajú. Len pred niekoľkými hodinami napísal na svojom Twitteri Elon Musk, že spoločnosť na výrobu áut bude onedlho rozširovať svoje ďalšie pobočky. 

„Dúfam, že začiatkom budúceho roka otvoríme pobočky na Slovensku, v Chorvátsku, Srbsku a vo väčšine východnej Európy. Tesly sa konečne dostanú do krajín, odkiaľ pochádzal vynálezca Nikola Tesla, podľa ktorého sú pomenované,” uviedol na svojom Twitteri.

Slávny, no zabudnutý

Nikola Tesla sa narodil v roku 1856. Počas svojho života využil svoj dar, a tak sa stal čoskoro konštruktérom a vynálezcom mnohých elektrických strojov. Jeho patenty umožnili začiatok Druhej priemyselnej revolúcie. Muž, ktorý sa narodil srbským rodičom, bol vynálezcom rádia, ba dokonca je po ňom pomenovaná jednotka merania magnetickej indukcie.

Tesla mal vysoké nároky a práve preto sa kvôli svojim ťažko realizovateľným nápadom dostával do dlhov. A tak sa utiahol do ústrania a nakoniec vo veku 86 rokov zomrel chudobný a zabudnutý v jednom z hotelov v New Yorku. Jeho slávne priezvisko sa spomína aj dnes v súvislosti s názvom americkej automobilky, s ktorou je ako vynálezca spojený.

Tesla očakáva väčší odbyt

Automobilová spoločnosť Tesla v 2. kvartáli 2019 vyrobila viac ako 87 000 áut a dodala približne 95 200 vozidiel. Denník E15 informoval aj o tom, že začiatkom tohto roka jazdilo u našich českých susedov až 700 automobilov tejto značky, pričom na Slovensku ich bolo zaregistrovaných zhruba 200. Kalifornský výrobca elektromobilov v Česku zatiaľ pobočku neotvoril, no v pražských Vysočanech má od tohtoročného mája servis. Portál Topky.sk informovali o tom, že majitelia vozidiel museli dovtedy dochádzať do Nemecka či Rakúska.

O vozidlá americkej automobilky nemajú zatiaľ Česi tak vysoký záujem. Problémom je najmä cena, ktorá je na trhu vysoká. Druhým problémom je aj nedostatok dobíjacích staníc.

Za Teslou stojí úspešný podnikateľ 

Automobilka bola založená v roku 2003. O päť rokov neskôr svetu predstavila verejnosti prvý model Tesla Roadster. V súčasnosti buduje najväčšiu továreň na výrobu Li-Ion batérií, ktorú nazýva Gigafactory. S rozlohou 1,2 milióna m² sa bude jednať o jednu z najväčších budov vôbec.

View this post on Instagram

Follow @elonrmuskk

A post shared by Elon Musk® (@elonrmuskk) on

Generálnym riaditeľom Tesla je Elon Musk, ktorý má juhoafrické, kanadské a americké občianstvo. Elon je 48-ročný filantrop, vizionár a podnikateľ, ktorý je zakladateľom viacerých spoločností. Jeho zásluhou vznikla aj spoločnosť PayPal. Elon dlhodobo upozorňuje na nebezpečenstvo umelej inteligencie. Jeho majetok predstavuje takmer 20 miliard dolárov a magazín Forbes ho vyhlásil za 54. najbohatšieho človeka na svete.

Zdroj: topky.sk, wikipedia.org

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií