fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktivistka Greta Thunberg bude mať svoj vlastný seriál!

Mladá aktivistka v spolupráci so spoločnosťou BBC bude hlavnou hrdinkou seriálu, ktorý sa zameria na celosvetové environmentálne problémy. V rámci natáčania navštívi zaujímavé miesta a krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

Klimatická aktivistka Greta Thunberg sa stala hviezdou už minulý rok, keď na summite OSN predniesla prejav o zmene klímy. Vďaka tvrdej kritike svetových vládnych predstaviteľov získala vlastnú televíznu šou.

Mladá aktivistka Thunbergová rýchlo pritiahla pozornosť nielen amerického prezidenta Donalda Trumpa, ale aj iných vládnych predstaviteľov po celom svete. Už čoskoro bude môcť svoje posolstvá šíriť aj inak, než len verejnými prejavmi. Spoločnosť BBC Studios spustí televízny seriál, ktorého hlavnou tvárou bude Thunbergová. Seriál sa bude venovať environmentálnym otázkam a problémom.

Greta Thunberg bude hlavnou hrdinkou seriálu

Podľa tlačovej správy BBC bude Thunbergová v rámci natáčania seriálu cestovať na niektoré veľmi neobvyklé miesta sveta. „Keď Greta cestuje, stretáva sa nielen s poprednými vedcami, ale aj s politickými vodcami a podnikateľmi na vysokých postoch, s ktorými skúma vedecké dôkazy a vyzýva ich, aby pristúpili ku zmene,“ uvádza sa v správe.

Jednotlivé diely zmapujú aj dospievanie aktivistky, ktoré je tiež poznačené klimatickými zmenami. „Podelí sa s niekoľkými tichými okamihmi, keď píše svoje prejavy, ktoré sa teraz vysielajú a analyzujú po celom svete, pretože žije život ako každá iná tínedžerka,“ dodáva správa. Doposiaľ nie je známe, kedy presne seriál vyjde. Za jeho vznikom však stojí vedecká produkcia BBC.

Prečítajte si tiež:
Princ Louis povedal svoje prvé slovo: Toto by ste nečakali!

Greta Thunbergová bude mať svoj vlastný seriál aj dokument

Záujem majú aj dokumentaristi

Predtým, než Thunbergová získala ocenenie „Osobnosť roka“ The Times, uskutočnila sólo protest v švédskej škole, ktorú navštevuje. Vyzvala dospelých, aby sa starali o budúcnosť planéty rovnako, ako sa od detí očakáva, že sa budú starať o školu. Vtedy Thunbergová prvýkrát upútala pozornosť nezávislých tvorcov dokumentov.

Na svetlo sveta sa preto dostane aj dokument, ktorý zobrazí Thunbergovej aktivity od jej prvého protestu cez vyjadrenie na samite OSN až po súčasnosť. Rovnako preskúma jej vplyv na mládežnícke hnutie za zmenu klímy, ktoré sa zoskupuje po celom svete.

Názory sa líšia

Kritici mladej aktivistky sa veľmi rýchlo po zistení týchto informácií ozvali na sociálnych sieťach. Mnohí chceli vedieť, prečo má Thunbergová privilégium na vlastnú televíznu šou a dodali, že k problematike zmene klímy by sa mali vyjadrovať iba kvalifikovaní odborníci. Medzi kritikmi sú najmä dospelí, ktorí sa domnievajú, že Thunbergová je len niekoho nástroj.

Mnoho vládnych predstaviteľov sa jej vysmievalo kvôli vzhľadu, veku či myšlienkam, no Thunbergová sa nevzdáva a stále ich pobáda ku zmenám. Iní podporujú myšlienku seriálu, ktorého hlavnou predstaviteľkou bude táto mladá aktivistka. Myslia si, že práve ona môže motivovať ďalších mladých ľudí k tomu, aby tlačili na kompetentné osobnosti.

Prečítajte si tiež:
Bolesť a šťastie z partnerkinho pôrodu zachytil na krásnych fotkách
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BBC
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií