fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Joga: prevratný liek na veľmi častú civilizačnú chorobu 21. storočia?

Keď sa povie joga, mnoho ľudí, zväčša mužov, vyvráti oči a začne mať blbé poznámky o joge, ich vyznávačoch či životnom štýle ľudí, ktorí joge prepadli. Patríte k ním tiež?

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet prívržencov jogy narastá z roka na rok a to hlavne vo veľkých rušných veľkomestách. Tak už ste prišli na to, o ktorej civilizačnej chorobe bolo písané v titulku? Presne tak, je ňou stres…

Nájdite pokoj a energiu v zaujímavom svete jogy!

Odstraňuje stres

Joga je veľmi dobrá na prečistenie mysle a tela. Počas cvičenia sa človek sústredí len na pohyb a správne vykonávanie cvikov, a zabudne tým na problémy, prácu a stres, ktorý je zodpovedný za množstvo chorôb, psychickú záťaž a tiež aj telesné problémy. Okrem stresu sa zbavíte aj pocitov úzkosti a agresivity. Budete šťastnejší, pevnejší a budete sa cítiť ľahšie a lepšie.

Má viacero štýlov, takže vás nikdy nebude nudiť

Chceli by ste cvičiť jogu, ale neviete, či je to pre vás to pravé? Určite je, len si musíte zvoliť, aký štýl jogy bude pre vás ten najlepší. Či dáte prednosť power joge na formovanie tela, dance joge, ktorá sa iste zapáči tanečníkom a prívržencom tanca, Hatha joge, ktorá vám vyčistí hlavu a zabezpečí pozitívne myslenie, alebo niečo náročné – Ashtanga jogu.

Prečítajte si tiež:
Milujete spánok a spíte denne viac než 8 hodín? Vedci pre vás nemajú dobré správy!

joga

Je pre všetky vekové kategórie

Je jedno, či bude jogu cvičiť 14-ročná školáčka Peťa, 22-ročná tehuľka Táňa, 30-ročný tatino Marcel, 55-ročný účtovník Michal alebo 65-ročná babka Irma. Joga je pre všetkých a jej účinky sú rovnaké v každom veku. Dôležité je len chcieť, mať čas a pevnú vôľu. Hovorí sa, že láska nepozná hranice a o láske k cvičeniu to platí dvojnásobne.

Bolesti chrbta sa stanú minulosťou

Joga = spása pre skoliotikov, ľudí trpiacimi bolesťami chrbta a krčnej chrbtice. Cvičenie jogy prispieva k správnemu držaniu tela a precvičovaniu chrbtových svalov. Tieto cviky sú zamerané hlavne na uvoľnenie svalov a celého tela, takže sa nemusíte báť, že by vášmu telu uškodili.

Zdravé sebavedomie porastie ako z vody

Ako sme písali už vyššie – cvičenie jogy je veľmi priaznivé na odbúranie stresu a získanie pozitívnej nálady. Okrem toho však ponúka zvýšenie sebavedomia. Človek, ktorý cvičí pravidelne, bude so sebou viac spokojný už len pri myšlienke, že sa nekrčí doma pred telkou alebo počítačom, ale obetuje nejaký čas na cvičenie. Joga je známa tým, že pomáha zlepšovať náladu, pamäť a zvyšuje sebavedomie.

Prečítajte si tiež:
Viete, čo spája hollywoodske filmy a nechty? Francúzska manikúra

Svaly už bolieť nemusia!

Cviky jogy rovnomerne zaťažujú telo, a tak pomáhajú zlepšovať problémy tým, ktorí majú skrátené šľachy, bolesti a stuhnutosť svalov. Odbúravajú nepríjemné bolesti a posilňujú telo.

Posilňovanie aj prevencia

Posilňuje svaly celého tela, priaznivo pôsobí na šľachy a svaly. Pri cvičení sa kladie dôraz na správne držanie tela a dýchanie – základ každého cvičenia. Tiež je prevenciou pred infarktom a rakovinou.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Very Well Mind
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií