fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Leonardo DiCaprio pomáha zvieratám. Na ich záchranu venoval milióny

Máte tip? napíšte nám mailom

Leonardo DiCaprio je známym hercom, ktorého obľubujú ľudia na celom svete. Okrem talentu nezaprie ani svoje dobré srdce a snaží sa zachraňovať aj ohrozené zvieratá.

Leonardo DiCaprio má svoju nadáciu

Keď sa povie meno Leonardo DiCaprio, väčšina fanúšikov si spomenie najmä na filmy ako Titanic, Pláž, Veľký Gatsby alebo Vlk z Wal Street. Už menej známy je fakt, že má nadáciu, ktorá nesie jeho meno. Herec je známy svojimi aktivitami, ktoré majú pomôcť záchrane životného prostredia a ohrozených živočíchov. Už roky prispieva značnou časťou svojich peňazí tam, kde to naozaj treba a o environmentálnych témach sa nebojí hovoriť nahlas. Jeho nadácia bola navrhnutá s cieľom chrániť posledné divoké miesta na svete a zachrániť zraniteľné druhy pred vyhynutím. Založil ju, keď mal iba 24 rokov a obával sa klimatických zmien a ich negatívneho dopadu. Leonardo DiCaprio  na záchranu vzácnych živočíchov vyčlenil viac ako 15 a pol milióna dolárov. V centre záujmu boli tento raz najmä žirafy.

View this post on Instagram

There are few times in human history where voices are amplified at such pivotal moments and in such transformational ways – but @GretaThunberg has become a leader of our time. History will judge us for what we do today to help guarantee that future generations can enjoy the same livable planet that we have so clearly taken for granted. I hope that Greta’s message is a wake-up call to world leaders everywhere that the time for inaction is over. It is because of Greta, and young activists everywhere that I am optimistic about what the future holds. It was an honor to spend time with Greta. She and I have made a commitment to support one another, in hopes of securing a brighter future for our planet. #FridaysforFuture #ClimateStrike @fridaysforfuture

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Mení svet k lepšiemu

Leonardo DiCaprio zarába na svojich filmoch nemalé peniaze, a aj preto môže darovať na dobré účely priam závratné sumy. Jeho nadácia získala od darcov viac ako miliardu dolárov. Tieto peniaze sa míňajú na projekty v 40 krajinách. Známy herec sa angažoval aj v iných organizáciách a jeho snaha neostala nepovšimnutá. Odniesol si rôzne prestížne ocenenia a inšpiruje aj ďalších ľudí k tomu, aby sa viac zaujímali o budúcnosť  našej planéty. Jeho osobný dar vo výške viac ako 15 a pol milióna bol určený na programy, ktoré sa venujú ochrane ohrozených druhov živočíchov.

O problémoch treba hovoriť

V posledných rokoch Leonardo DiCaprio čoraz viac hovoril o tom, ako málo pozornosti sme venovali zmenám na celom svete, ktoré ničia živočíšne druhy a ekosystémy. Najhoršie je, že vytvárajú miesta, ktoré sú pre ľudí, rastliny a zvieratá nevhodné pre život, pretože sa stali príliš horúcimi alebo chudobnými. Vznikli klimatickí utečenci, ktorí si musia nájsť nový domov. Nezabudol dodať, že súčasná legislatíva čoraz viac udeľuje úľavy pre odvetvia, ktoré spôsobujú väčšinu škôd. Za problém nepovažuje len zmeny klímy, ale aj pytliakov, ktorí zvieratá ohrozujú tiež s vidinou zisku.

Prečítajte si tiež:

Leonardo DiCaprio a Greta Thunberg sa konečne stretli. Planétu chcú zachraňovať spoločne

Zdroj: relieved.co  valuablestories.com  healthylifeboxx.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií