fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Navždy mladá? Poznáme overený recept, ktorý vás skrášli aj o desiatky rokov

Všetci neustále hľadáme nekomplikované spôsoby, ako sa o zdravie a krásu starať čo najlepšie. Mnohí z nás vyhľadávajú napríklad rôzne predražené krémy netušiac, že nám vôbec nemusia pomáhať.

Máte tip? napíšte nám mailom

Žiť dlhšie sa dá jedine kvalitnou životosprávou. Neviete ako na to? Pozrite sa na nasledujúce triky.

10 spôsobov, ako žiť zdravšie

Keďže sme každý deň zaplavovaní množstvom informácií o zdravom životnom štýle, je čoraz zložitejšie nájsť overený postup, ako byť vďaka jednoduchým veciam skutočne fit. Mladosť nie je samozrejmosť. Tieto triky vám k nej hravo pomôžu:

  • doprajte si prestávku,
  • zvýšte príjem tuku,
  • vystúpte z komfortnej zóny,
  • pocíťte lásku,
  • pite červené víno,
  • cvičte jogu,
  • jedzte ovocie,
  • pite zelený čaj,
  • chráňte si pokožku,
  • robte cvičenia na podporu myslenia.

Čo pomôže na ceste ku kráse a zdraviu?

Odbúraj stres

Nedávno uverejnené štúdie dokazujú, že stres spôsobuje v tele rôzne zmeny, ktoré ovplyvňujú funkciu hormónu kortizolu a adrenalínu v krvi. Ich hladina tiež vplýva na správnu funkciu srdca.

Významný zahraničný doktor Herbert Benson tvrdí: „Každý rok navštívi doktora 60-90% ľudí, ktorí sa sťažujú na úzkosť, depresiu, hnev, vysoký krvný tlak, aj infarkt a poruchy spánku. Všetko je to spôsobené neodbúraným stresom.”  Dá sa s tým bojovať cez „relaxačnú reakciu”. Stačí, ak 10 minút denne si vytvoríte chvíľku kľudu a nájdete si pre seba tiché miesto. Následne sa posadíte, začnete zhlboka dýchať a zopakujete nejaké konkrétne slovo alebo modlitbu. Môžete vyskúšať aj pieseň, ktorá podľa neurológov znižuje hladinu stresu.

Prečítajte si tiež:
Copíky robila aj pre LucyPug: Zmena môže vyzerať aj inak, než si len ostrihať alebo prefarbiť vlasy, hovorí Olga Oliková

Jedz zdravý tuk

Omega-3 mastné kyseliny, ktoré nazývame aj ako zdravý tuk, nájdeme v losose, slnečnicových semienkach aj vlašských orechoch. Napomáhajú v boji proti starnutiu, udržujú mladosť/pevnosť kostí, aj zlepšujú náladu. Ak nemáte dostatok mastných kyselín v strave, skúste výživové doplnky, napríklad rybí olej.

Na mladosť cez prekonanie pohodlnosti

Cvičenie odbúrava stres, spevňuje kosti a uvoľňuje feromóny. Len 10-minútová chôdza dokáže odvrátiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby o 40% tvrdí, Dr. Gary Small. Niekoľkominútové cvičenie denne teda dokáže skvelé výsledky. Vyberte si to, čo vás baví, či ide o plávanie, bicyklovanie, korčuľovanie, či skákanie na švihadle.

Skúste napríklad jogu. Harmonizuje telo, prispieva ku krajšej pokožke, pomáha k dobrému tráveniu a zlepšuje imunitný systém. Mladosť ide v ruke v ruke so starostlivosťou o svoju myseľ. Dr. Max zistil, že mentálne cvičenie, ktoré trvá približne dva týždne, skutočne dokáže zvýšiť činnosť mozgu. Výsledky uvidel aj na skenoch mozgu. Svoju myseľ môžeš zlepšiť napríklad riešením sudoku, alebo lúštením krížoviek.

Opíjaj sa láskou

Vášeň je ohromný liek. Všetci, čo kedysi boli zamilovaní, vedia, že láska dokáže motivovať k väčším výkonom. Vedia, že keď milujú a sú milovaní, cítia sa lepšie a majú chuť robiť veci, ktoré ich predtým vôbec nebavili. Ak nemáte partnera, skúste víno.

Hlavný výskumník z Národného inštitútu pre starnutie zistil, že látka vo víne pomohla znížiť cukor a problémy s pečeňou u myší. Ďaľšie štúdie preukazujú, že červené víno dokáže znížiť poškodenie mozgu po mŕtvici až o 40%. Americká lekárska asociácia odporúča vypiť denne aspoň jeden pohár červeného vína.

Prečítajte si tiež:
Koľko by ste mali vážiť pri svojej výške? Info vám poskytne tabuľka

Jedz ovocie a pi zelený čaj

Pridajte do svojej chladničky napríklad granátové jablko. Napomáha zlepšiť krvný tlak, znižuje cholesterol a vedci sa domnievajú, že dokáže i zabrániť vzniku niektorých druhov rakoviny. Vhodné je tiež jesť ovocie s názvom goji berry, ktoré obsahuje 500 krát viac vitamínu C ako pomaranč a tiež má viac železa ako špenát.

Posilňuje libido, imunitný systém a napomáha tiež k mladistvému vzhľadu. K zdravému ovociu sa pripája aj zdravý zelený čaj. Je vhodný pri prevencii rakoviny prsníka a v súčasnosti sa testuje ako prostriedok v boji proti rakovine pľúc aj hrubého čreva.

Získaj krásu cez mladú pokožku

Dôležité vitamíny pre mladosť pokožky, aj celého tela je určite A, C, D, E. Ich primeranú hladinu môžeme zlepšiť konzumovaním bio zeleniny a ovocia. Bojovať proti vráskam pomáha látka Retinol, ktorá spadá pod vitamín A. Pri výbere krémov je teda vhodné sa poobzerať po takých, ktoré obsahujú práve túto zložku. Prípadne pod make-up použiť sérum na pleť, ktoré obsahuje vitamín C.

Zdroj: Shape.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií