Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najstarší slovenskí youtuberi a ich prvé videá: TOP 6, na ktorých netreba ani dnes zabudnúť

Najstarší slovenskí youtuberi boli okolo roku 2012 ešte len v plienkach. Každý z nich sa však roky formoval. Zaspomínajte si s nami.

1. GoGoManTV

Jeden z najznámejších slovenských youtuberov zverejnil svoje prvé video s názvom Minecraft – Party Boy 30. decembra 2011. V tomto videu je Steve bez nohavíc, bez trička a GoGoMan s ním tancuje do rytmu hudby. V tom čase to však na zábavu stačilo. Dnes má GoGoManTV vyše 1,8 miliónov odberateľov a aj jeho obsah sa pochopiteľne veľmi zmenil.

2. Zdochliakk

Hneď po GoGoManovi nasleduje Zdochliakk, ktorý si svojich prvých fanúšikov nechytil na Minecrafťácku tému, ale na poriadny gameplay. Svoje prvé video zverejnil 30. marca 2012 a prešiel v ňom misiu Druhá šanca z hry Crysis 2. Na rozdiel od GoGoMana sa Zdochliakk stále drží gameplay tematiky, no jeho nečinnosť trvá už vyše roka. Aktuálne ho odoberá niečo vyše 175 tisíc ľudí.

3. Asimister

Ďalší maniak do gameplayov, Asimister, zverejnil svoje prvé video 23. septembra 2012. Ide teda o gameplay hry Borderlands 2, čo je v podstate strieľačka z pohľadu prvej osoby. Na rozdiel od GoGoMana a Zdochliakka pridáva Asimister videá pozoruhodne pravidelne. Tematicky sa od prvých videí líši, no aj tak má stále dosť fanúšikov. Aktuálne ho odoberá vyše 558 tisíc ľudí.

4. Menameselassie

Necelé dva mesiace po prvom videu od Asimistra prichádza na scénu Selassie, ako inak, a gameplayom. Konkrétne ide o špiónsku akčnú adventúru s názvom Splinter Cell. Video z jej hrania zverejnil 4. novembera 2012 a v gameplayoch dlhší čas aj pokračoval. Potom presedlal na vlogy, ktoré sú pre každého fanúšika zrejme poriadnou dávkou nostalgie. Aj Selassie sa však zmenil a aktuálne má a konte niečo vyše 682 tisíc odberateľov.

5. Expl0ited

V čase prvých youtuberov na Česku aj Slovensku bol Youtube Minecraftom priam zamorený. To ovplyvnilo aj Expl0iteda. Svoje prvé video zverejnil 13. januára 2013. Ide o gameplay Minecraftu v survival mode. Jeho pozdrav „Čauky mňauky“ sa zapísal do mysle každého staršieho fanúšika. Dnes ich má Expl0 v podobe odberateľov vyše 935 tisíc.

6. Roman Dragula

Medzi úplne najstarších youtuberov by sme však po správnosti mali zaradiť aj youtube kanál Romana Dragulu. Ten s svojou Jou šou funguje od 10. novembra 2011, dokopy tak vyše sedem rokov. Fanúšikov baví najmä svojim zábavným obsahom. Do každého videa totiž vždy nakombinuje všetko vtipné z internetu. Aktuálne ho odberá vyše 44 tisíc fanúšikov.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií