fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedeli ste, že existuje najšťastnejšia pieseň na svete? Podľa vedcov je to táto!

Je vám smutno? Pustite si najšťastnejšiu pieseň! Podľa vedcov je toto pieseň s najpozitívnejšími emóciami.

Máte tip? napíšte nám mailom

Poznáte to. Hudba veľmi vplýva na náladu človeka, nakoľko nás piesne sprevádzajú v rôznych situáciách. S prvou láskou sa spája jedna, so svadobným tancom zas ďalšia. Samotní vedci už roky vedia, že hudba blahodarne pôsobí na náš mozog. No len nedávno sa rozhodli nájsť tú s najpozitívnejšími emóciami a verte či nie, našli ju!

Vedci z prestížnej univerzity v Missouri vytvorili špeciálny vzorec šťastia a toto je podľa ich výskumu tá najšťastnejšia pieseň na svete. Svoj výskum realizovali na vzorke 2000 ľudí, pričom hodnotili skladby za posledných 50 rokov. Napriek tomu, že sa každému páči niečo iné, odborníci určili pieseň, ktorá by mala zaručene rozveseliť všetkých. Došli k tomuto záveru!

Toto je podľa vedcov najšťastnejšia pieseň na svete.
Toto je podľa vedcov najšťastnejšia pieseň na svete. Zdroj: Upworthy

Najšťastnejšou piesňou je skladba od skupiny Queen “Don´t Stop Me Now”

Skladba Don´t Stop Me Now od legendárnej skupiny Queen získala podstatne vyššie skóre ako je priemer podobných energických piesní, a tak sa stala jednoznačne a suverénne najpozitívnejším hitom a vyslúžila si titul najšťastnejšia pieseň na svete. Podľa vedcov vám táto pieseň privodí dobrú náladu už po prvých 100 sekundách jej počúvania. Jej rytmus, melódia aj text pôsobia na ľudskú psychiku priam zázračne. Keďže je veľmi populárna, väčšina ľudí si ju hneď začne spievať.

Prečítajte si tiež:
Pripomienka svadby princa Harryho a Meghan Markle

Skladba vznikla pritom už v roku 1978, no je natoľko nadčasová, že dokáže rozžiariť aj mladších poslucháčov.

Podľa portálu Upworthy sa nie každý s výsledkom tohto výskumu stotožňuje, ale vzhľadom na rozličný hudobný vkus je to, samozrejme, prirodzené.

Vyskúšajte, či táto skladba zlepší náladu aj vám!

Zaujímavosťou je aj to, že nebohý spevák kapely Queen, Freddie Mercury, bol vďaka svojmu hlasu vedcami označený za najlepšieho speváka všetkých čias.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MensHealth Upworthy
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií