fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Predpovedal Nostradamus koronavírus? – Varoval pred ohňom, krvou aj morom

Epidémiu koronavírusu mohol predpovedať už pred 500 rokmi francúzsky mystik Nostradamus, tvrdia teoretici – ale skutočne Nostradamus varoval svet pred morom a deštrukciou?

Máte tip? napíšte nám mailom

Choroba koronavírus (COVID-19) bola infikovaná u viac 100 tisícoch ľudí po celom svete. V decembri sa objavil v Číne a rýchlo sa rozšíril do celého sveta. Len včera v taliansku zomrelo množstvo ľudí za 24 hodín.

Symptómi podobnými chrípke zabili najmenej 8 909 ľudí. Po tom, čo sa koronavírus objavil v Číne v minulom roku sa rozšíril do desiatok krajín s nedávnym vysokým nárastom v Južnej Kórei, Taliansku a Iráne.

Dosah koronavírusu vedie mnohých k bizarným špekuláciám s koronavírusom, ktorý predpovedal v roku 1555 francúzsky lekárnik a spisovateľ Michel de Nostredame alebo Nostradamus.

Koronavírus stav
Koronavírus stav

Rita Giannini uviedla:

„Väčšina mojej rodiny žije v Taliansku a je dosť znepokojujúce, čo sa tam deje v súvislosti s koronavírusom. Väčšina z nich žije v strednom Taliansku v malom meste s približne 10 tisíc obyvateľmi. Dúfam, že to nie je to, čo myslel Nostradamus, čo by sa stalo Taliansku.”  Ďalšia osoba povedala: „Francúzsky prorok Nostradamus pred 465 rokmi predpovedal asi Koronavírus“.

Francúzsky mystik planétu pred hroziacim morom

Nostradamus napísal väčšinu svojich údajných proroctiev a predpovedí vo svojom 1555 Magnum opus, Les Propheties. Kniha obsahuje sériu štyroch básní nazvaných quatrainy, ktoré Nostradamových nasledovníkov varujú.V jednom takomto quatrain predpovedal Nostradamus hrozné kataklizmy.

Prečítajte si tiež:
Harry Potter a TOP 20 faktov, o ktorých ste doteraz nevedeli

V VIII. storočí Quatrain 17, Nostradamus napísal:

„Tí, ktorí sú v pohode, budú zrazu zosadení,

„Svet sa dostal do problémov troch bratov;

„Ich nepriatelia chytia námorné mesto,

“Hlad, oheň, krv, mor, všetko zlo sa zdvojnásobilo.”

Francúzsky mystik tiež písal o more pri Capellades v Quatrain 50. Capellades je mesto v španielskom regióne Katalánsko, ktoré sa nachádza na severovýchodne od Barcelony. Od vypuknutia choroby v decembri sa v Španielsku nakazilo najmenej 900 ľudí a 25 zomrelo.

Storočie VIII, Quatrain 50 znie: „Mor okolo Capellades,

„Ďalší hladomor je blízko Sagunta;

“Rytiersky bastard dobrého starého muža.”

„Spôsobí, že ten veľký Tunis stratí hlavu.“

Existujú dôkazy, ktoré potvrdzujú tvrdenia Nostradamovských prorockých síl?

Brian Dunning, autor podcastu Skeptoid, verí, že spisy Nostradamusa sa v priebehu rokov stali obeťou online sprisahania.

Populárni skeptici argumentujú, že Nostradamusove kvatrány sú často úmyselne rozptyľované a šíria sa ich konšpiračnými teoretikmi.

Povedal: „Nostradamove spisy sa využívajú mnohými klamnými spôsobmi.

„Nejednoznačné a nesprávne preklady,„ kreatívne “interpretácie, falošné spisy, fiktívne účty a rozbíjanie neexistujúcich kódov v jeho karatóriách.“

Proroctvá na rok 2020, ktoré desia

Niekedy sú krásne, inokedy hrozivé. Proroctvá na rok 2020 sa nesú aj v tragických tónoch. Nostradamus tvrdil, že veľa vecí sa bude zhoršovať. Predpovedá veľké zemetrasenie, ktoré by malo zasiahnuť nielen Ameriku, ale aj Európu.

Prečítajte si tiež:
To čo robí problémy, môže byť minulosťou. Ako nakresliť dokonalý kruh?

O ekonomickej kríze sa hovorí už dlhšie a pravdepodobne na tom niečo bude. Nečaká nás tak len blahobyt, ale aj bankroty a problémy. Pokračovať budú aj tragické lesné požiare, ktoré tento rok sužovali svet.

Horšie je snáď len to, že budú čoraz nebezpečnejšie. Nepríde len oheň, ale aj voda. Silné búrky, hurikány aj tornáda naplno ukážu svoju ničivú silu.  Viac vody a topenie ľadovcov rekordne dvihne hladiny riek a oceánov. Treba si uvedomiť, že Nostradamus prorokoval tieto veci v roku 1555, kedy sa o globálnom otepľovaní ani nechyrovalo.

Proroctvá zanechala aj Baba Vanga

Známa veštica, ktorá zomrela v roku 1996, zanechala po sebe proroctvá na rok 2020. Veľmi často mala pravdu a ľudia ju preto vyhľadávali kvôli rôznym problémom. Podľa jej slov nás čaká invázia moslimských extrémistov do Európy, čo prinesie rôzne útoky a nebezpečenstvo.

Ako Nostradamus, predpovedá aj nárast prírodných katastrof. Ničivé udalosti pochovajú veľa ľudí. Najhoršie je podľa nej to, že sa bude topiť sneh a porastie hladina oceánov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gisanddata express
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií