fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Päť prírodných prostriedkov, ktoré vám pomôžu zahnať menštruačné bolesti

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď príde mrcha, musíme bolesti vyšachovať

Zavíta k nám raz za mesiac, ohlási sa červenou vlajočkou a bolesťami brucha. Za celý život sa s ňou mesiac čo mesiac ženy stretnú približne 400-krát, no vždy si povedia, že prežili aj horšie veci, a jeden farebný týždeň zvládnu. Správne, reč je o menštruácii. Niektoré ženy môžu s jej príchodom zostať slabé, ubolené, či vystresované. Čo však robiť, keď nahriaty termofor, skrčené nohy ani masáž brucha nezaberajú a kŕče a bolesti brucha a podbruška sa nedajú vydržať?

Prinášame vám päť  tipov, ktoré dokážu zmierniť menštruačné bolesti a upokojiť nervy.

  • Bylinkové čaje. Ženy, ktoré pijú ženské čaje – či už je to alchemilka, kamilky, mäta, medovka, repík, alebo mix byliniek pre ženy, majú počas menštruácie dobrú náladu, nie sú v strese a ich bolesti sú mierne až žiadne. Tieto bylinky tiež pomáhajú pri silnom krvácaní – zmierňujú ho.
  • Cvičenie jogy alebo brušných tancov uvoľňuje svaly a tým zamedzuje bolesti. Tieto formy cvičenia je možné cvičiť dlhodobo – budú mať lepší efekt.
  • Škorica je síce častý alergén, a preto sa mu ľudia často vyhýbajú, no ženy, ktoré na ňu nie sú alergické sú v obrovskej výhode. Škorica totiž pôsobí uvoľňujúco a protizápalovo. Obsahuje železo i vápnik, pričom sa dá jednoducho zamiešať do mlieka, čaju či posypať ňou ovsenú/krupicovú kašu na raňajky.
  • Zázvor je známy svojou účinnosťou proti chrípke, nachladnutiu, zápalom a bolesti. Niekoľko šálok zázvorového čaju dokáže uľaviť od bolestí a posilniť imunitu. Tie, ktorým neprekáža jeho štipľavá chuť môžu zaliať vriacou vodou aj strúhaný zázvor alebo ho jesť surový.
  • Teplo uvoľňuje svaly a pomáha k rýchlej úľave od bolestí. Skúste horúci kúpeľ či sprchu, majte v teple brucho a kríže, použiť môžete tiež termofor alebo vankúš s čerešňovými kôstkami. Nestačí nahrievať len brucho, dbajte tiež na kríže, pretože tieto dve časti spolu úzko súvisia.
Prečítajte si tiež:
10 geniálnych použití detského púdru, o ktorých ste nevedeli

Zdroj:  info.sk  pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií