Patríš k tým, ktorý sa o všetko delia s priateľmi na sociálnych sieťach? Kvôli týmto 5 dôvodom by si to nemal robiť!

Patríš k tým, ktorý sa o všetko delia s priateľmi na sociálnych sieťach? Kvôli týmto 5 dôvodom by si to nemal robiť!

Súčasná doba plná sociálnych médií nás často núti domnievať sa, že so svojimi priateľmi musíme neustále súperiť prostredníctvom zdieľania každého úspechu vo svojom profile. Potom sa ale náhodou stane, že veci sa nehýbu tým smerom, aký sme očakávali (prípadne zmeníme názor), cítime sa povinný každému všetko vysvetľovať a hľadať ospravedlnenia.


Skús sa zamyslieť nad týmito piatimi dôvodmi, prečo by si sa mal podeliť o novinky, až keď si si nimi 100% istý. Možno zmeníš názor a nabudúce radšej počkáš.

1. Nemôžeš dopredu vedieť, ako sa veci udejú

Nikdy pri odchode z pohovoru dopredu nevieš, či budeš prijatý. Možno si odpovedal na všetky otázky bez zaváhania, ohúril si na pohovore svojimi skvelými a kreatívnymi nápadmi a dokonca ste sa zhodli aj na platových podmienkach. To však stále neznamená, že si už prijatý. Ty si už ale stihol všetkým svojim známym povedať o skvelej novej práci? Nuž, ak ťa nakoniec nevyberú, zrejme to bude poriadne sklamanie. Rodina a priatelia ťa vo väčšine prípadov podržia. Ak však zle znášaš pády a neúspechy, radšej počkaj na definitívny verdikt.

2. Budeš musieť odpovedať na otázku „kedy?“

Kedy sa presťahuješ? Kedy plánujete spraviť ďalší krok vo vašom vzťahu? Kedy presne nastúpiš do novej práce? Časom sa dokonca môžeš dostať do štádia, kedy bude táto jednoduchá no zákerná otázka riadiť celý tvoj život. Budeš sa chcieť úplne schovať pred všetkým, až kým na túto otázku nebudeš vedieť presnú odpoveď. Ľudia si vôbec neuvedomujú, že zdieľaním sa dostávajú pod obrovský tlak okolia, ktorí si spôsobujú sami. Aj tu platí – zverejňuj, až keď vieš odpoveď.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Hovoríte o svojich vzťahoch na sociálnych sieťach? Tieto páry nie a sú šťastné! Prečo?
Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*