fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo randiť s mužmi s bradou? Toto je 7 dôvodov

Páčia sa vám bradáči alebo uprednostňujete skôr hladko oholenú tvár?

Máte tip? napíšte nám mailom

Patríš k tým, ktoré sú zásadne proti hustému strnisku na jeho tvári? Alebo si sa aj ty dnes na ulici obzrela za ,,bradáčom“ v košeli a povedala si: ,,Ten je ale božský! A tá jeho brada!“? Či spadáš do prvej, alebo druhej kategórie, tu je niekoľko faktov o týchto ,,chlpáčoch.“ Takže, prečo randiť s mužmi s bradou? 🙂

Nie je brada ako brada

Výskumy ukazujú, že muži, ktorým rastie brada, rozhodne netrpia vážnejšími chorobami, ako je napríklad rakovina. Síce sú tieto fakty morbídne, rozhodne však nie vyvrátiteľné.

V dnešnej dobe sa na ulici denno-denne stretávame s nespočetným množstvom ľudí. Mužské oči radi poblúdia hlavne po ženských krivkách od nôh cez boky až po vlasy. Naopak, ženy, tie si všímajú hádam všetko. Od chôdze, postoja, rúk či očí, ba dokonca brady. Brada huňatá, slabo porastená, pichľavá či, naopak, príjemná na dotyk. Aj také bývajú ich viditeľné pýchy. Aj keď čas plynie a bradaté výsady sa menia, vždy však platí, že brada odlišuje chlapa od chlapca.

Brady, ktoré nie sú príliš huňaté (ako u Gandalfa) a tiež nejednotné (Keanu Reeves či Micchael Cera, ktorého brada či skôr ,,bradička“ vzbudzuje hrôzu), ale aj husté strniská, tie sú tým pravým potešením pre ženské oči. Čerstvo oholení chlapi zo sveta hviezd ako Bradley Cooper či George Clooney sú síce pekní, no bez -obrnenia- na ich tváričkách rozhodne nie takí sexi. A koniec koncov aj vo svetoznámom bestsellere ,,Zápisník jednej lásky“, všetci dobre vieme, že dôvodom, prečo sa Allie vrátila späť k Noahovi, bola jeho brada.

Prečítajte si tiež:
Prezývali ju Šelma: Mladá žena zomrela po tom, ako sa oddávala sexu 5 hodín v kuse

A teraz pekne po poriadku.

Prečo randiť s mužmi s bradou

1. Aj brady majú svoju históriu

Už od dávnych čias bola mužská brada symbolom jeho cti, mužnosti či spoločenského postavenia. V stredoveku, ak sa ktokoľvek dotkol tejto mužskej pýchy, predstavovalo to urážku a hrozil mu súboj. Známy rímskonemecký cisár Otto I. prisahal na svoju bradu, keď chcel niečomu dodať na vážnosti.

Tiež mali naši predkovia brady kvôli udržaniu telesnej teploty či ochrane jemnej pokožky na ústach či zastrašeniu nepriateľa – väčšia brada, silnejšia sánka, statnejší chlap. Podobne ako chvost u páva.

2. Má čistú pleť

Pravdepodobne ste rozmýšľali, čo skrýva pod týmito fúzmi, ale na rozdiel od toho, čo by ste si mohli myslieť, pod týmto krovím je hladká pleť. Akné sú totiž často výsledkom holenia. Je to preto, že britvy môžu dráždiť pokožku a šíriť baktérie. Aké je teda tajomstvo jeho hladkosti? Fúzy bránia treniu a hydratačný olej z jeho tváre ho chráni pred silným vetrom. Žiadne začervenanie alebo sucho na tomto chlapovi nenájdete.

3. Žiadne vrásky

Podľa nedávneho výskumu z univerzity z južného Queenslandu fúzy blokujú u muža až 95 % slnečného UV žiarenia. Všetci vieme, že nadmerné vystavenie slnku znamená vyššie riziko vzniku melanómu – zhubné nádorové ochorenie v koži. Vlastne u štyroch z piatich prípadov mužov sa objaví na tvári, hlave alebo krku. Tak čo, ešte stále si sa s tou bradou nerozhodol?

Prečítajte si tiež:
23 ročná asexuálka: Partnera milujem, ale sex nenávidím!

4. Vyzerá oveľa staršie a sofistikovanejšie

Prieskum tento rok zistil, že bradou obohatení chlapi vyzerajú rovnako ako o osem rokov starší, na rozdiel od tých, ktorí sú oholení. Vzorka pozostávajúca zo žien komentovala fotku 31-ročného princa Williama s bradou. Ženy boli presvedčené, že vyzerá na 36-ročného chlapíka.

5. Je trendy

Možno je to kvôli rastúcej popularite či neholeniu ala november. Možno preto, že zanedbaný hipster vzhľad je “in”. Či tak alebo onak, fúzatí chlapi sú na vzostupe.

6.  Plný testosterónu

Štúdie publikované v evolúcii ľudského správania ukázali, že čím viac fúzov muž má, tým viac je muž mužnejší a aj ženy ho tak vnímajú. Takže ak vám počaroval testosterónom – riadený typ, mal by zahodiť holiaci strojček na desať dní. To je presná dĺžka doby štúdia, kedy ženy hodnotia mužov za najatraktívnejších.

7. Vyplaší iných samcov

Toto je dôvod, prečo sa fúzatí muži narodili ako bojovníci. Prieskumom sa minulý rok zistilo, že bradatí muži sa iným mužom javia viac zastrašujúco. Vedci si myslia, že čím je brada väčšia, tým agresívnejšie vyzerá muž, keď je naštvaný. No ty vieš, že vo vnútri je mäkký, takže nie je dôvod obávať sa.

Tak, milé dámy. Už ste sa rozhodli, po akom type pôjdete – ten s bradou či bez? A vy, mladí páni, odhoďte žiletky a okúste život pravého Sparťana.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj think69 elephantjournal

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií