fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo Ťa neustále hľadanie šťastia robí nešťastným? Poznáme dôvod

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa Zhuang Zhou, vplyvného čínskeho filozofa, je šťastie len nedostatok úsilia o šťastie. V tomto prípade sa čudujem, ako sú mnohí ľudia skutočne šťastní.

Veľa z nás sa zobudí každé ráno a plánuje svoj deň. Cez víkendy sa ideme opiť ako sa len dá, pretože si myslíme, že aktívny spoločenský život nás bude robiť šťastným. Odrazu, keď sme vonku sa usmievame a predstierame entuziazmus, pretože chodenie vonku, v tom prípade, že sa nezabávame, môže byť len strata času.

Potom ideme domov kde strávime noci dúfaním, že niekto, kto sa nám páči, nám urobí krajší deň, pretože nikto nie je naozaj šťastný, ak je sám.

Šťastie je teda niečo, čo som nikdy necítil, že musím dohnať. Šťastie je len produkt aktivít, ktoré považujem za také, ktoré si môžem užívať. V 23. rokoch som si bol vedomý, kto som a čo ma robí šťastným a nikdy som sa veľmi nesnažil dosiahnuť šťastie. Z mojej skúsenosti skúšanie vecí, ktoré by ma mohli robiť šťastnými, zvyčajne skončili naopak. Ale ak si typ človeka, ktorý položí veľa úsilia do toho, aby bol šťastný, najlepšia vec ktorú môžeš urobiť pre seba je nesnažiť sa vôbec, pretože naháňanie šťastia môže byť vec, ktorá sa Ti môže nepekne vrátiť.

Prečítajte si tiež:
Maľovanie bytu: Ako na nás vplývajú farby stien? (1. časť)

Byť šťastný a mať pozitívny rozhľad na vecí je dôležité pre zdravú myseľ, ale ak nútiš sám seba, aby si bol prehnane optimistický, tak tým negatívne vplývaš na svoju psychiku a vstúpiš do stavu odmietnutia šťastia. To všetko bude mať za následok to, že budeš potláčať svoje emócie.

Predtým, ako prekonáme utrpenie, musíme si ním prejsť. Cesta cez utrpenie vedie priamo cez neho, a nie naokolo.

Tým, že potláčaš svoje emócie zabudneš na svoje problémy, ale zaručene sa cez ne neprenesieš. Iba ich odsúvaš ďalej, alebo odložíš. Ak je šťastie niečo, po čom túžiš, zistíš, prečo si nešťastný, a snaž sa to napraviť. Neprenasleduj šťastie, ale urči si to, čo Ťa robí nešťastným.

šťastie

Podľa nejakého vedca, ak chcú byť ľudia šťastný, tak si nastavia veľmi vysoké požiadavky a ciele, a pravdepodobne to nedosiahnu. Budeš len ďalej a ďalej kopať hlbšie. Sústredenie sa na šťastie môže negatívne ovplyvniť Tvoj sociálny život. Ak chceš byť šťastný, mal by si sa viac sústrediť sám na seba, a nie na negatívne sociálne záujmové skupiny.

Prečítajte si tiež:
2 páry topánok, alkohol, chlapec a jedna noc

Sústredenie sa na šťastie Ťa teda k šťastiu nedovedie. Máme tendenciu neuspieť vo vysokých očakávaniach, ktoré sme si sami predurčili, aby sme našli šťastie. Ak očakávame, že šťastie by malo vyzerať ako niečo, čo je predurčené, tak budeme sklamaný. Ak nedosiahneme to, čo sme chceli, budeme sa cítiť nešťastne, a preto je dôležité nájsť šťastie, ktoré vychádza z nášho vnútra, a nie z myšlienky, ako by šťastie malo vyzerať. Musíme sa prestať veľmi náhliť a usilovať o šťastie. Šťastie nemôže byť prenasledované, musí skrátka prísť samo.

Ak sa snažíš urobiť niekoho šťastným nasilu, nikdy to nebude skutočné šťastie.

Šťastie je niečo, čo Ťa môže dostať cez všetko, ale iba v prípade, že je skutočné. Rovnako je to v láske. Ak sa priveľmi snažíš ju nájsť, skončíš len tak, že stratíš perspektívu. Ak chceš byť skutočne šťastný, urob krok späť a dovoľ sám sebe byť skutočne šťastný. 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií