fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete dokonale prirodzené obočie? Zoznámte sa s technológiou MICROBLADING!

Máte tip? napíšte nám mailom

Dámy, zoznámte sa s technológiou MICROBLADING. Starostlivosť o obočie môže byť pomerne otravnou záležitosťou, nakoľko je naň ranné nanášanie farby nie vždy príjemnou rutinou. Chceme, aby boli obe strany súmerné a tvar ani nie hrubý, ani príliš tenký. Jednoducho dokonalé obočie je snom každej ženy, ktorá chce dobre vyzerať. Hoci sa zdá, že je obočie nenápadná časť našej tváre, nie je tomu celkom tak. Našim črtám dodáva významnú povahu a rys. Našťastie dnes už existuje technológia tetovania obočia, ktorá ho zanechá maximálne prirodzeným. 

 

Čo je to microblading?

Microblading (vláskovanie) je metóda ručného tetovania obočia, ktorá spočíva v aplikácii pigmentu pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera. Narozdiel od klasického tetovania vyzerá obočie po tomto zákroku veľmi jemne a prirodzene. Je to výborná voľba pre tie, ktorým chýba časť obočia, alebo už im nerastie, poprípade nemajú žiadne.

Zdroj: monsalon.sk

Ako dlho vydrží?

Nakoľko technológia microbladingu nie je klasickým tetovaním, nevydrží vám navždy. To však neznamená, že efekt nie je dlhodobý. Dĺžka vyzmývania farby je vždy individuálna, Výsledok sa dostaví po korekcii, ktorú je nutné po 30 dňoch vykonať, pretože pigment sa nemusí všade dokonale usadiť. Pri microbladingu sa používajú organické pigmenty, ktoré telo prirodzene odbúrava potom, mazom a tým, že pokožka sa obnovuje. Preto aj trvácnosť tohto tetovania je rok či dva.

Prečítajte si tiež:
Najzdravšie čaje na svete! Máte dnes chuť na matcha čaj alebo lapacho?

Je microblading vhodný pre každého?

Nie, nie každému je vhodné aplikovať microblading. A to najmä vtedy, ak je pokožka hrubá, pórovitá, mastná. V tomto prípade je lepšie obočie pigmentovať špeciálnym digitálnym prístrojom, určeným na permanentný makeup. Ide o takzvanú púdrovú techniku, kde je obočie jemne vytieňované. Po vytetovaní je obočie síce tmavšie, ale výsledný efekt sa dostaví takisto ako pri microbladingu, až po zahojení.

Zdroj: monsalon.sk

Aký je postup?

S klientkou sa preberú možné kontraindikácie, dohodne sa na tvare a farbe pigmentu. Dohodnutý tvar obočia sa vyznačí chirurgickou fixkou, nanesie sa krém na znecitlivenie pokožky, aby bola procedúra bola komfortnejšia a potom sa prevedie microblading. To znamená, že sa vláskovaním čepieľkou do kože vo vrchnej časti epidermy ručne tetuje tvar chĺpkov a imituje sa tak ich rast. Aj to je dôvod, prečo je výsledok taký prirodzený. 

Ak si na microblading netrúfate, máme riešenie!

Nejde síce o tetovanie, ale o dočasnú úpravu obočia tzv. lamináciou. Je to novinka na trhu a v MONSALÓNE sa stáva čím ďalej, tým viac obľúbenou formou úpravy obočia. Chĺpky sa vyformujú do ideálneho tvaru a nafarbia hennou.

Prečítajte si tiež:
Svadba alebo rozlúčka: S týmto luxusným obrom sa aj vy môžete cítiť ako celebrita!
Zdroj: monsalon.sk

Je to vhodné pre všetky, ktoré majú hrubé, nepoddajné, alebo nesprávne rastúce, odstavajúce chĺpky a zbytočne tak ničia tvar obočia. Alebo naopak, pre tie, ktoré majú namiesto obočia len tenulinké čiarky. V tomto prípade sa chĺpky obočia vyčešú a obočie tak pôsobí o niečo širšie. Takto upravené a zfixované vám vie vydržať 2 až 4 týždne. Záleží od kvality chĺpkov. Je to taký medzischod pred tetovaním. Ak ešte nie ste úplne rozhodnutá a svoj vylepšený tvar obočia len testujete, laminácia je pre vás to pravé orechové. Nie každý vie hneď nabehnúť na zmenu. Každý sme iný. Niekto sa z nového tvaru obočia vie tešiť hneď po vytetovaní, iná zas potrebuje viac času, názor a pochvalu okolia.

Zdroj: monsalon.sk

Kontakt na vykonanie tejto služby a tiež cenník nájdete TU. Hor sa do úpravy!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií