fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Existujú štyri typy introvertov – Včom sa od seba líšia?

Vedci sa zhodli na tom, že existujú štyri typy introvertov. Každý je niečím iný a môžeme povedať, že jedinečný. Ak sa aj vy radíte medzi introvertov, v jednom z nich sa určite nájdete.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kto je to introvert?

Psychológovia tvrdia, že existujú tri skupiny osobnosti – introvert, extrovert a ambivert. O introvertoch sa často hovorí ako o hanblivých, plachých a často aj nešťastných ľuďoch. Toto nie je celkom presné, lebo introvert má svoj vnútorný svet a je v ňom šťastný.

Nemá rád nič povrchné, zaujímajú ho zmysluplné témy a rád počúva iných ľudí. Obklopuje sa tými, ktorí sú inteligentní a múdri, majú svoj vlastný názor a neboja sa ho povedať. K ich koníčkom patria prechádzky v prírode, počúvanie hudby, meditovanie, čítanie kníh. Dôležité sú pre nich chvíle, keď sú sami, spoločnosť iných je pre nich depresívna. Skôr dokážu prepadnúť smútku a melanchólii. Nie každý je rovnaký, a preto vznikli štyri typy introvertov.

Video: introverti vs. extroverti

Štyri skupiny introvertov: sociálni introverti

Práve ich charakteristika je najznámejšia. Sú to ľudia, ktorí nevyhľadávajú spoločnosť iných a v dave sa necítia dobre. Vyhľadávajú samotu, ale nie sú plachí. Pokojne môžu ísť medzi ľudí bez strachu alebo úzkosti, ale nemajú to radi. Obľubujú ticho, pokoj a aj napriek tomu sú veľmi dobrí rečníci a spoločníci. Ako uvidíte, jednotlivé skupiny introvertov sa dosť odlišujú.

Prečítajte si tiež:
Ťaháky, na ktoré učitelia nemajú šancu prísť!
Existujú štyri typy introvertov. V čom sa od seba líšia?
Pixabay.com

Zádumčiví introverti

Úzku spoločnosť vyhľadávajú radi a potrebujú, aby ich ľudia niečím inšpirovali. Sú to kreatívni a zádumčiví jednotlivci, ktorí veľkú časť dňa venujú vnútorným dialógom a žijú vo svojom svete. Nie je to však na škodu, lebo majú veľký potenciál na to, aby sa stali úspešnými umelcami.

Úzkostliví introverti

Mohli by sme o nich povedať, že sú plachí a zo spoločnosti iných trochu nervózni. Obávajú sa totiž toho, že nemajú sociálne zručnosti a mohli by sa medzi ostatnými zosmiešniť. Vo väčších skupinkách sa cítia neisto a často si vytvárajú tie najhoršie možné scenáre.  Úzkostliví introverti sú tak radšej sami, len aby sa im iní nesmiali.

4 typy introvertov
Pixabay.com

Rezervovaní introverti

Štyri typy introvertov uzatvárajú tí rezervovaní, ktorým všetko dlhšie trvá a majú svoje tempo. Ľuďom, ktorí ich obklopujú, sa môžu zdať pomalí a dlhšie im trvá, kým sa odhodlajú niečo urobiť. Nie sú energickí a netúžia meniť svet, ale svoje slovo dodržia.

Zdroje: info.sk  dennikrelax.sk  eduworld.sk  startitup.sk  interez.sk

Prečítajte si tiež:
Bola na mizine a mala dlhy, všetko sa ale zmenilo. Pomohlo jej Pravidlo troch dní
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií