fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Číne sa zavádzajú obmedzenia mládeže od hráčskej spoločnosti

Máte tip? napíšte nám mailom

Čínska spoločnosť Tencent bude čoskoro požadovať od svojich hráčov, aby sa preukázali vekom a totožnosťou. V novom systéme sa budú musieť používatelia registrovať pomocou čínskych národných preukazov identity, aby si mohli zahrať ktorúkoľvek z hier od firmy Tencent.

graming
Zdroj: flickr.com/Des Moines Public Schools

Desať hier na smartfóny dostane nový overovací systém už koncom roka. Všetky ostatné hry od tejto spoločnosti vrátane PlayerUnknown’s Battlegrounds a League of Legends dostanú tento systém v roku 2019.
Tencent bol kritizovaný štátnym denníkom People’s Daily, ktorý nazval hru Arena of Valor „jed.“ Urobili to na základe správ, ktoré hovorili, že študenti často “zabúdali” na domáce úlohy, aby mohli hrať túto hru na mobiloch.

“Overíme si váš vek a identitu”

Atraktívnosť hry samotnej potvrdil aj redaktor Verge, Shannon Liao, ktorý navštívil Čínu. „Videl som na vlastné oči mladých ľudí v reštauráciách, ako nadšene hrali túto hru, zatiaľ čo ich priatelia a partneri vyzerali veľmi znudene.

hráči
Zdroj: unsplash.com/Ryan Plomp

Rovnako tak toto leto musela spoločnosť čeliť priamemu regulačnému tlaku. Po tom, čo prezident Xi Jinping poukázal na fakt, že priveľa detí trpí krátkozrakosťou, sa rozhodla vláda podniknúť kroky. Peking oficiálne rozhodol o zákaze nových hier, s čím spojil aj neoficiálnu prestávku, ktorá sa začala už v marci. Príjem Tencent tak stratil až 1,5 miliardy dolárov, pretože spoločnosť nemohla spustiť hry, ktoré vyvíjala.

Prečítajte si tiež:
Snehuliak zo snehu vám príde nudný? Skúste si ho vyrobiť z dreva

Aké sú nové pravidlá?

V septembri zaviedol Tencent nový verifikačný systém k spomínanej hre Arena of Valor a vytvoril funkciu, ktorá rozmazávala obrazovku, pokiaľ sa mládež pozerala z príliš malej vzdialenosti. Systém presadzuje pravidlá, ktoré platia už od minulého roka a sú nasledovné: brániť hráčom, ktorí majú 12 rokov a menej, hrať viac ako hodinu denne a aj s večierkou o deviatej v noci. Tým, ktorí sú vo veku 13 až 18 rokov, je dovolené hrať denne 2 hodiny. Samozrejme, systém nedokáže zabrániť dospelým, aby požičiavali deťom mobily.

Zatiaľ čo Tencent už prijal určité opatrenia na obmedzenie závislosti od video hier, toto overovanie totožnosti je najväčším obmedzením, aké bolo kedy zavedené. Čína má takmer 600 miliónov mobilných hier a ako krajina s najväčšou tech spoločnosťou, Tencent ponúka takmer 100 mobilných hier a desiatky na počítače. Toto znamená, že spoločnosť bude môcť kontrolovať stovky miliónov všetkých hráčov vďaka tomuto systému. Firma, ktorá vlastní WeChat a je hlavným akcionárom spoločností Spotify a Snapchat, získava väčšinu svojich príjmov z hráčskeho priemyslu. Ceny akcií v tomto roku klesli o takmer 40 %. Tencent nebol akosi k dispozícii na okamžité vyjadrenie.

Prečítajte si tiež:
Maturita 2019 pobúrila tisíce študentov. Proti testu zo slovenčiny vydali petíciu

Zdroj: theverge.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií