fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V ohrození života: TOTO sú miesta na Slovensku, kde ľudia riskujú kvôli selfie!

Máte tip? napíšte nám mailom

Najviac extrémnych selfie na Slovensku má Tomášovský výhľad, na Instagrame vyše 7000! Koľko lajkov stojí ľudský život? Nový slovenský film Kto je ďalší?” otvára aj kontroverznú tému fotografií na smrteľne nebezpečných miestach.

Celosvetovo počet selfie tragédií každý rok stúpa a vek obetí klesá. Najčastejšie smrteľné úrazy pri svojkách sú pri manipulácii so zbraňou, v automobilovej, železničnej doprave ale aj na motorkách, či na bicykli. Hory a výhľady sú ďalším miestom životu nebezpečných selfie. Na Slovensku presnú štatistiku neevidujeme. Stačí si ale vyhľadať na Instagrame hashtag #tomasovskyvyhlad a bude vás mraziť.

„Nefoťte sa na okraji skalného brala, môžete stratiť rovnováhu, potknúť sa alebo vstúpiť do prázdna. Deti a mládež by nemali na hlavnej plošine pobehovať ale ani v okolí nakoľko skalná stena pokračuje ďalej v dĺžke 200 metrov. Týka sa to aj ďalších vyhliadkových miest ako Havrania skala, Čertova sihoť,“ upozornil Ivan Krajčír, riaditeľ oblastného strediska Slovenský raj, Bukovské vrchy.

tomasovsky vyhlad
Ktojedalsi.sk

Film Kto je ďalší?”

Snímka sa venuje asi najatraktívnejšej forme selfie, ktorou sú videá a fotografie z výškových budov. Vo filme si hlavnú postavu a samú seba zahrala Ruska Angela Nikolau, pochádzajúca z cirkusovej rodiny. Na otázku, prečo môže byť zlým príkladom pre mládež odpovedá: „Na internete nájdeme množstvo nebezpečných vecí. Deti by nemal vychovávať Instagram či Youtube. Príkladom pre opakovanie majú byť rodičia, nie displeje mobilov. Rodičia vychovávajú a sú najväčším vzorom pre svoje deti.“

Ktojedalsi.sk

Film režiséra Mira Drobného už videlo viac ako 12 tisíc divákov a najčastejšou reakciu naň sú slová: „Film by mal vidieť každý, rodič, učiteľ, či všetci mladí ľudia“. Od 1.septembra si film môžu objednávať aj základné a stredné školy v rámci školských projekcií v každom kine na Slovensku. 

Zdroj: Ktojedalsi.sk

Prečítajte si tiež:
Papagáj poputoval za mreže. Muži zákona ho zadržali, pretože chcel majiteľov informovať o pripravovanej razii
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií