fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vzhľad dokáže povedať viac než si myslíš. Toto o tebe dokáže prezradiť tvoje telo!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vzhľad dokáže už na prvý pohľad prezradiť to, či si extrovert alebo to, k akým ochoreniam si náchylný.

Tvár ako vizitka sily

Čím je tvoja hlava širšia, tým je menšia pravdepodobnosť, že si na teba bude niekto dovoľovať, pretože vycíti, že si silnejší. Spojitosť medzi šírkou tváre a silou potvrdili i vedci po skončení experimentu, pri ktorom skúmali 10 ľudí, ktorí sa tvárili rôzne. No aj napriek tomu, že niektorí pôsobili priateľsky a dôveryhodne, keď došlo na meranie síl, boli víťazmi.

Menštruácia mení vkus

Na žene si možno menštruáciu všimnúť aj na základe toho, že v tomto období skôr inklinuje k iným typom než bežne. Prišli na to aj vedci v roku 2010, kedy skúmali 66 heterosexuálnych párov a dospeli k veľmi zaujímavým zisteniam. Ženy, ktorých partneri nemali veľmi mužnú tvár, boli počas cyklu priťahované chlapmi, ktorí majú bradu a pôsobia mužne. Tiež sa ukázalo, že na vkus majú vplyv aj antikoncepčné tabletky. Ak ich žena užíva, s väčšou pravdepodobnosťou bude inklinovať k mužom, ktorých rysy sú menej mužské.

Prečítajte si tiež:
Gabika z Take Me Out si vystrelila z Fica natoľko, že jej Facebook zablokoval účet: Tento obrázok premiéra zdieľala

Vrásky dokážu odhaliť, ako funguje srdce

Čím viac vrások na tvári a na vnútorných stranách paží máš, tým je väčšie riziko srdcových ochorení. Pri jednom experimente sa ukázalo, že ženám, u ktorých je riziko vzniku srdcových chorôb nižšie, tipovali ľudia v priemere o 2 roky menej.

Pokračovanie na ďalšej strane

Vzhľad dokáže už na prvý pohľad prezradiť to, či si extrovert alebo to, k akým ochoreniam si náchylný.

Výška napovedá o tom, aké ochorenia sa u teba môžu objaviť

Niekoľko štúdií uvádza, že u vysokých ľudí je riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení nižšie a zas u nižších ľudí je vyššia náchylnosť k nádorovým ochoreniam. No nech je naša výška akákoľvek, nemali by sme zdravie a jeho prevenciu podceňovať.

Oči sú oknom nielen do duše ale i zdravotného stavu

Krvavé miesta na sietnici môžu signalizovať ochorenie, ktoré sa nazýva diabetická retinopatia. Treba byť skutočne všímavý a oči sledovať, pretože ak sa pri tejto chorobe zvýši hladina cukru až príliš, môže dôjsť k zablokovaniu krvných ciev v sietnici a to môže viesť k poškodeniu zraku a v horšom prípade k oslepnutiu. Okrem diabetickej retinopatie však začervenané oči môžu signalizovať rôzne očné zápaly a infekcie, ktoré taktiež netreba podceňovať.

Prečítajte si tiež:
OMV prichádza so súťažou: Parádne Audi môže vyhrať každý z nás! Stačí natankovať

Vzhľad prezrádza, čo si zač

Prvý dojem sa dá spraviť už na základe fotografie človeka. Istá americká štúdia dokázala, že disponujeme akýmsi šiestym zmyslom a dokážeme ľudí celkom dobre odhadnúť aj na základe vzhľadu a výrazu z fotky. Tejto štúdie sa zúčastnilo 123 študentov z Texaskej univerzity, ktorých najprv odfotili s neutrálnym výrazom a na druhej fotografii mohli ľubovoľne zapózovať. Tieto snímky potom ukazovali neznámym ľuďom a tým sa na základe fotografii podarilo dosť  presne odhadnúť, či ide o introverta alebo extroverta alebo to, či niekto inklinuje k náboženstvu alebo je veľmi sebavedomý.

Zdroj: businessinsider.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií