fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počuli ste už o hre laser tag? My sme sa ju u Warlords rozhodli vyskúšať!

Máte tip? napíšte nám mailom

Laser tag je spoločenká hra, ktorá dokáže preniesť počítačovú hru do reálneho sveta. Výhoda oproti paintballu spočíva v tom, že zásah z takejto zbrane fyzicky nebolí. 

Mnoho mladých ľudí a detí dnes často preferuje počítačovú online zábavu pred tou skutočnou. Dôvodom môže byť napríklad nezáujem o šport ako futbal, basketbal či hokej. Svoj voľný čas sa teda rozhodnú tráviť tým, čo ich baví. Neraz to môžu byť počítačové hry s bojovou tematikou. Niektorí by si mylne mohli myslieť, že takéto hry budujú v danom človeku nenávisť a násilie. Opak je však pravdou. Podľa viacerých výskumov sú takéto hry dobrým pomocníkom pri tvorbe stratégií aj v reálnom živote. Hráč musí čo najlepšie zorganizovať tím ľudí, ktorí majú určitý cieľ.

Počítačová hra v reálnom svete

Problémom pri počítačových hrách je, že hráč nie je nútený k fyzickej aktivite. Adekvátnou reálnou náhradou je paintball, no pri tejto aktivite treba brať do úvahy, že pokiaľ ste zasiahnutý guľkou zo zbrane, môže to bolieť. Dnes sú však už v ponuke aj tzv. laser tag, ktoré sú založená na rovnakej myšlienke. Rozdielom oproti spomínanému paintballu je však to, že zásah zo zbrane vás nebolí, pretože je len fiktívny. Tým pádom túto hru môžu napríklad hrať aj deti už od 5 rokov. My sme sa rozhodli laser tag vyskúšať.

Mapa z Counter-Strike

Pre našu prvú skúsenosť s laser tagom sme si vybrali Warlords. Táto spoločnosť sídli priamo v Bratislave na ulici Kopčianska 6066 v Petržalke a má hneď niekoľko výhod. Tou prvou sú naozaj veľkorysé priestory, kde nechýba napríklad chillout zóna so stolným futbalom a barom. Vďaka nemu sa tento priestor môže využiť aj na rôzne teambuildingy či oslavy. Ďalšou podstatnou výhodou sú až dve, do detailov premyslené, mapy. Tá prvá je inšpirovaná zombie apokalypsou a tá druhá je do značnej miery zhodná s ikonickou mapou fy_snow z hry Counter-Strike. 

Prečítajte si tiež:
Dlho ste nejazdili? Pomôžeme vám tento strach prekonať

My sme vyskúšali druhú z menovaných a ponorili sme sa práve do jednej z najznámejších počítačových hier na svete. Pravidlá laser tagu sú pomerne jednoduché a ich ďalšou výhodou oproti paintballu je, že si ich viete do veľkej miery prispôsobiť. Štandardne sa hrá na štyri presné zásahy, po ktorých je daný hráč “mŕtvy” a musí sa ísť oživiť. Počet životov nie je štandardne limitovaný, a tak sa nemusíte báť, že by ste niektorú z hier nedokončili. Pokiaľ však má skupina špecifickú požiadavku, dajú sa nastaviť rôzne módy, ktoré sa už do veľkej miery zhodujú s realitou (napr. jeden presný zásah odoberie 100% života).

Laser tag, ktorý prevádzkuje Warlords, môže hrať prakticky rôzny počet ľudí od 6 až po 25 hráčov. Warlords však pre dynamickú a zábavnú hru odporúčajú 10 až 16 ľuďom. Výška vstupu závisí od počtu osôb, a teda nemusíte sa obávať, že v prípade menšej skupiny vás to vyjde drahšie (cena je presne stanovená na osobu, a to 15 eur/60minút/hra). Štandardne štyri hry, ktoré máte v cene, trvajú dokopy 60 minút. Rozdelené sú teda na 15-minútové úseky, medzi ktorými si môžete oddýchnuť v spomínanej chillout zóne. Tam si môžete vytvoriť vlastný program, nakoľko v cene je aj rezervácia celej tejto zóny. 

Prečítajte si tiež:
Čo musíte spraviť preto, aby ste si užili bezstarostnú dovolenku pri mori?

Zapotíte sa

Veľmi nás prekvapilo, ako fyzicky náročná táto hra je. Pokiaľ sa ponoríte do deja a snažíte sa simulovať počítačovú hru, zapotíte sa. Zároveň je to výborný program pre tých, ktorí chcú vypnúť od každodenných povinností a nemyslieť na ne. Počas hry totiž nemáte šancu sústrediť sa na nič iné, ako práve na stratégiu vášho tímu.

Laser tag u Warlords považujeme za veľmi príjemnú aktivitu a vieme si ho predstaviť ako súčasť rôznych firemných akcií, osláv, rozlúčok so slobodou či ako dobrú príležitosť stretnúť sa s kamarátmi a dobre sa zabaviť. Warlords vie dokonca všetku techniku priniesť aj priamo k vám, a tak môžete s kolegami hrať napríklad vo svojich kanceláriách.

Svoju hru si môžete rezervovať priamo na stánke warlords.sk.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií