fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

8 signálov, ktoré vám telo vyšle mesiac pred srdcovým infarktom

Hovorí sa, že prevencia je lepšia ako liečba. Existujú príznaky, ktoré vás môžu varovať pred nejakým zdravotným problémom. Pozrite sa na 8 signálov, ktoré vám vaše telo vyšle mesiac pred infarktom.

Niektorým zdravotným problémom ťažko zabrániť, ale existujú isté príznaky, ktoré vás môžu varovať, napr. pri infarkte. Nemusíte sa stať hypochondrom, len si viac všímajte svoje telo.

Pozrite sa na 8 signálov, ktorými vás vaše telo varuje pred blížiacim sa infarktom.

1. Únava

Neobvyklá únava je jedným z najčastejších príznakov infarktu. Tento problém postihuje približne 70 % žien, ktoré tento príznak pred lekárom spomenú skôr ako muži.

Nejde o únavu, ak ste vyčerpaní z fyzickej alebo psychickej stránky. Rovnako tu nepatrí únava na konci dňa. Únava ako príznak, ktorý si máte všímať, je iná. Niekedy budete mať problém urobiť jednoduché veci ako ustlať posteľ, osprchovať sa alebo spraviť čokoľvek  iné.

2. Bolesti brucha

Bolesti brucha, pocit plného/prázdneho žalúdka, nevoľnosť, pocit nafúknutia či podráždenie žalúdka sú niektoré z najčastejších signálov. Môžu sa vyskytovať rovnako u žien aj u mužov. Príznak bol diagnostikovaný v 50 % prípadoch.

Bolesti brucha pred infarktom majú epizodický charakter: dochádza k uvoľneniu a vráteniu na krátky čas. Fyzické napätie môže zhoršiť bolesť.

3. Nespavosť

Nespavosť je spojená s rizikom srdcového infarktu alebo mŕtvice, ktorá je častejšia u žien. Okrem nespavosti môžete trpieť aj úzkosťou.

Ťažkosti predstavujú problémy zaspať, zachovať spánok a skoré ranné prebudenie. Príznak postihuje približne 50 % žien.

4. Dýchavičnosť

Dýchavičnosť bola diagnostikovaná v 40 % prípadoch. Tento príznak predstavuje stav, keď sa vám ťažko dýcha, nemôžete sa nadýchnuť a môže dôjsť až k duseniu. Nejde o situácie, keď ste vykonávali fyzickú záťaž.

Vyskytuje sa u mužov a žien až 6 mesiacov pred infarktom a predstavuje výstražné zdravotné znamenie. Popisuje sa tak, že máte pocit nedostatku vzduchu, závraty a problémy nadýchnuť sa.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií