Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš krásne telo? Modelka prezrádza tajomstvo zvodnej figúry. Toto je ten pravý recept!

Si tým, čo ješ. Pozri sa, aké potraviny je vhodné jesť pre krásne a zdravé telo.

Krásnu pokožku bez skorých vrások či príťažlivú postavu nedosiahneme lusknutím prsta. Existujú výnimky, kedy majú niektorí ľudia extrémne rýchle spaľovanie, ale drvivá väčšina si k štíhlej figúre musí dopomôcť cvičením a zdravou stravou.

Podľa MedicalNewsToday, medzi potraviny bohaté na výživné látky patria mandle a brazílske orechy, ktoré sú jedny z najzdravších na svete. K ďalším takýmto surovinám zaraďujeme šošovicu či ovsené vločky. Výskum ohľadom zdravotného prínosu vločiek na ľudský organizmus potvrdil, že dokážu znížiť hladinu negatívneho cholesterolu, čo je pozitívna správa aj pre ľudí, ktorí trpia kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

Listová zelenina a ovocie

Ak nemáte chuť na strukoviny, vyskúšajte kel alebo brokolicu, ktorá pomáha v boji proti cukrovke či niektorým druhom rakoviny. Bohatstvom rastúcim v našom podnebnom pásme sú práve jablká. Niektoré antioxidanty, ktoré sa v nich nachádzajú, dokážu údajne predlžiť náš život. Milovníci čučoriedok budú možno sklamaní, pretože toto ovocie nepatrí k potrave, bez ktorej by sme určite zostali chorými. Na druhe strane ich konzumáciou môžeme podľa vedcov z Texaskej ženskej univerzity prispievať k znižovaniu obezity a vysokého krvného tlaku.

Výživná je tiež kapusta, špenát či sladké zemiaky. Práve tento druh zemiakov je oveľa zdravší ako mnohé iné druhy zeleniny. Okrem vitamínu A či C obsahujú tiež dôležitý vápnik aj železo.

Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

Ryby, kura aj vajcia?

Vhodnou surovinou sú tiež ryby, a to najmä losos, pstruh a makrela, ktoré obsahujú prospešný olej pre pravidelnú funkciu nervového systému a srdca. Často dostupným a vyhľadávaným mäsom je tiež kuracie, ktoré je výhodné z hľadiska ceny aj jeho nutričného zloženia. I keď je menej škodlivé ako hovädzie mäso, musíme dbať aj na spôsob, ako ho správne pripraviť. Napríklad chrumkavý kúsok kože obsahuje priveľa tuku.

Ak máte ráno chuť na niečo rýchle a ľahké, určite si doprajte praženicu. Vajíčka obsahujú potrebné bielkoviny, ktoré sú dobrým štartom pre fungovanie červených krviniek a získanie energie.

Modelka Sanne Vloet sa taktiež drží zdravého životného štýlu. Napriek tomu, že nedrží diétu, dokáže si z vhodných potravín namixovať lákavé a výživné jedlo, ktoré ju stále udržuje v dobrej kondícii. Pozrite si video, v ktorom predvádza recept, ktorý je jej dennou rutinou.

Zdroj titulnej foto: youtube.com/Sanne Vloet, twitter.com/Sanne Vloet

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií