fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cítite sa stále unavení? Toto sú najväčší zlodeji energie

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý človek intenzívne vníma všetko, čo sa okolo neho deje. Kým niektorí sú nadšení a plní energie, iní pociťujú únavu. Viete, ktorí sú tí najväčší zlodeji energie?

Najväčší zlodeji energie – niektorí ľudia okolo vás

Všimli ste si po nejakom stretnutí neobyčajný pocit únavy a vyčerpania? Môžete pociťovať stratu energie a nechuť na čokoľvek. Je to preto, lebo zlodeji energie sa ukrývajú aj v nás. Existuje niekoľko typov ľudí, ktorých stretávať netreba. Patria k nim napríklad chronickí sťažovatelia, ktorí sa sťažujú na všetko. Na teplo, zimu, slnko, tmu, zdravie, chorobu, prácu. Nebezpeční sú aj tí, čo sa nudia. Svoj čas trávia oba doma a v práci, sú znudení, unavení a nebezpeční pre každého, kto je šťastný. Nie sú ale ešte horší tí, ktorí sa do všetkého miešajú?

Pozor na to, akými ľuďmi sa obklopíte

Niekedy je veľmi ťažké vyhýbať sa najmä kolegom alebo nadriadeným. Rovnaký problém môže vzniknúť aj pri vašich susedoch. Najhoršie to je v prípade, ak vášmu susedovi neustále niečo prekáža – brechot psa, prečnievajúca haluz, smiech na záhrade alebo neustála prosba o pomoc. Nakoniec sa ani nebudete tešiť domov. Unavovať vás môžu aj tí, ktorí sú vaším presným opakom. Zlodeji energie sa skrývajú za známymi tvárami a dôležité je odolať im. Myšlienky venujte pekným veciam a vďaka tomu sa takýmto ľuďom naučíte odolávať s úsmevom a dobrou náladou.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: 6 spôsobov, ako si vytvoriť originálny účes s obľúbenými retro sponkami

Angry Hate GIF - Find & Share on GIPHY

Životospráva urobí naozaj veľa

O tom, ako sa zdravo stravovať, sa hovorí veľa a nie je to len tak. Dôležité je myslieť na správny pitný režim. Inak krv zhustne, srdiečko pracuje menej ako obvykle a tak cítite únavu. V potrave by vám nemali chýbať dôležité vitamíny a minerály. Najmä pri nedostatku železa ľahko pocítite dlhodobú únavu. Doprajte si menšie porcie jedla viac razy denne, čím sa vyhnete nielen únave, ale aj tráviacim problémom a večernej chuti vyjesť celú chladničku a komoru. Nepríjemné je aj rýchle jedenie v strese alebo prejedanie sa.

https://www.instagram.com/p/B4eQ6ELlXRE/

Niekedy je chyba aj v nás

Môže to znieť zvláštne, ale zlodeji energie sa ukrývajú aj v nás samých. Tento problém majú bežne perfekcionisti. Všetko chcú robiť bez chýba, pracujú viac ako iní a nedopustia, aby si o nich niekto myslel niečo zlé. To je ale neuveriteľne únavné a chýba tiež pocit uspokojenia. Podobný problém majú aj pesimisti, ktorí vo všetkom hľadajú to najhoršie a svet je len čierne miesto bez slnečného svetla. Neviete povedať nie? Vyhovieť všetkým ľudom naokolo je veľmi ťažké a stojí to veľa času a energie. A tá vám potom bude chýbať.

Prečítajte si tiež:
Nevypľúvajte ich! Melónové jadierka ocení vaše telo aj koruna krásy

Digitálny svet

Stáva sa vám, že ešte večer v posteli čítate emaily? Alebo ráno vstanete a hneď si čítate novinky na sociálnych sieťach? Moderné technológie nám značne uľahčili život, ale tiež z nás urobili svojich otrokov. Mnohé štúdie poukazujú na to, že ľudia s profilom na Facebooku nie sú šťastní a porovnávajú sa s inými. Pravdou je ale aj to, že nás mobily, tablety alebo počítače unavujú. Sú nielen zlodeji energie, ale aj času, ktorý by sa dal stráviť celkom inak.

View this post on Instagram

iPhone 11 Pro!

A post shared by Apple Iphone X (@iphone_x_lovers) on

Prečítajte si tiež:

 

Zdroj: sarm.sk  eduworld.sk  blog.sme.sk  generalibalans.sk  myslenieuspesnych.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií