fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plnšie ženské krivky máte na dosah! Jedzte potraviny bohaté na estrogén

Estrogén je hormón, ktorý v ženách zachováva ženskosť. Ak chcete plnšie krivky, môžete si k nim dopomôcť aj cez zdravú stravu, ktorá tvorbu tohto hormónu v tele prirodzene podporuje.

Máte tip? napíšte nám mailom

Základný ženský hormón ovplyvňuje mnohé procesy v tele ženy. Zodpovedný je za vývin prsníkov, rozširujúcich sa bokov a svoju úlohu hrá aj pri vyvíjaní sliznice matrice.

Jednoducho, pre zdravý vývoj ženy je nevyhnutný. Od prvej menštruácie je zodpovedný za menštruačný cyklus a tiež za dozrievanie vajíčok. Produkovanie tohto hormónu chráni pred rednutím kostí a tiež pred samotnými chorobami ciev. Je preto podstatné konzumovať potraviny, ktoré tento hormón dokážu zvýšiť.

Estrogén nájdete aj v potravinách

Medzi potraviny, ktoré zvyšujú hladinu estrogénu patrí sója a sójové produkty, ľanové semienka a rôzne produkty, ktoré ho obsahujú. Zaujímavosťou je, že estrogén pomáha produkovať aj určitý druh alkoholu, najmä víno a pivo. Okrem týchto surovín sa tiež odporúča konzumovať pšenicu a samozrejme ovocie, napríklad jablko, jahody, slivky či broskyne.

Kvalitná zdroj estrogénu sú aj zelenina a ovocie

Dobrým zdrojom estrogénu je tiež špenát,mrkva či paradajky a fazuľa. Nemožno zabudnúť ani na mlieko a mliečne výrobky, ktoré sú vyrobené z kravského mlieka. Pri ich konzumácii však buďte opatrní. Všetkého veľa škodí. Možno vás prekvapí i to, že estrogén zvyšuje hovädzie mäso či mäta. K týmto účinným potravinám je vhodné priradiť i orechy a to najmä vlašské, pistácie či arašidy. Vo všeobecnosti platí, že orechy sú bohaté aj na minerály, ktoré podporujú plodnosť, pretože obsahujú zdravé tuky.

Prečítajte si tiež:
Vrchol ženskej krásy a erotický ideál? Táto žena sa rozhodla stať prvou Barbie vo svojej krajine a zbohatnúť

Pre ženy je podstatné aby sa vyhýbali brokolici, odtučneným ľanovým semienkam, čučoriedkam, brusniciam či šampiónom. Práve tieto potraviny sú vhodné pre mužov z dôvodu, že zvyšujú testosterón. U žien to značí, že sa estrogén vďaka nim v tele nepodporí.

Navarte si estrogénovú bombu, poznáte tento recept?

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií