fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plnšie ženské krivky máte na dosah! Jedzte potraviny bohaté na estrogén

Estrogén je hormón, ktorý v ženách zachováva ženskosť. Ak chcete plnšie krivky, môžete si k nim dopomôcť aj cez zdravú stravu, ktorá tvorbu tohto hormónu v tele prirodzene podporuje.

Máte tip? napíšte nám mailom

Základný ženský hormón ovplyvňuje mnohé procesy v tele ženy. Zodpovedný je za vývin prsníkov, rozširujúcich sa bokov a svoju úlohu hrá aj pri vyvíjaní sliznice matrice.

Jednoducho, pre zdravý vývoj ženy je nevyhnutný. Od prvej menštruácie je zodpovedný za menštruačný cyklus a tiež za dozrievanie vajíčok. Produkovanie tohto hormónu chráni pred rednutím kostí a tiež pred samotnými chorobami ciev. Je preto podstatné konzumovať potraviny, ktoré tento hormón dokážu zvýšiť.

Estrogén nájdete aj v potravinách

Medzi potraviny, ktoré zvyšujú hladinu estrogénu patrí sója a sójové produkty, ľanové semienka a rôzne produkty, ktoré ho obsahujú. Zaujímavosťou je, že estrogén pomáha produkovať aj určitý druh alkoholu, najmä víno a pivo. Okrem týchto surovín sa tiež odporúča konzumovať pšenicu a samozrejme ovocie, napríklad jablko, jahody, slivky či broskyne.

Kvalitná zdroj estrogénu sú aj zelenina a ovocie

Dobrým zdrojom estrogénu je tiež špenát,mrkva či paradajky a fazuľa. Nemožno zabudnúť ani na mlieko a mliečne výrobky, ktoré sú vyrobené z kravského mlieka. Pri ich konzumácii však buďte opatrní. Všetkého veľa škodí. Možno vás prekvapí i to, že estrogén zvyšuje hovädzie mäso či mäta. K týmto účinným potravinám je vhodné priradiť i orechy a to najmä vlašské, pistácie či arašidy. Vo všeobecnosti platí, že orechy sú bohaté aj na minerály, ktoré podporujú plodnosť, pretože obsahujú zdravé tuky.

Prečítajte si tiež:
Rozmýšľate nad plastikou pŕs? Týchto 10 vecí by ste mali vedieť pred samotnou operáciou

Pre ženy je podstatné aby sa vyhýbali brokolici, odtučneným ľanovým semienkam, čučoriedkam, brusniciam či šampiónom. Práve tieto potraviny sú vhodné pre mužov z dôvodu, že zvyšujú testosterón. U žien to značí, že sa estrogén vďaka nim v tele nepodporí.

Navarte si estrogénovú bombu, poznáte tento recept?

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií