fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Milujete introverta? Tieto veci by ste o ňom určite mali vedieť

Ľudia žijúci vo vlastnom svete? Akí sú introverti?

Máte tip? napíšte nám mailom

Na začiatok sa asi niektorí opýtajú, kto je introvert a ako ho spoznáte. Introverti sú ľudia, ktorí veľa premýšľajú, konajú zodpovedne a premyslene, od ostatných ľudí si často držia odstup a neprekáža im samota. Vedia stráviť hodiny čítaním alebo zisťovaním nových informácii, navonok sa môžu zdať ako nespoločenskí a “tí, ktorí brzdia zábavu”, no v skutočnosti sú to veľmi milí a inteligentní ľudia, ktorí sa plne sústredia na svoju prácu a robia maximum pre úspech. Ich city zostávajú pre mnohých nečitateľné a tajomné, nezvyknú totiž o nich hovoriť narovinu. Často sa stáva, že ich životným partnerom sa stane ich presný opak – extrovert. Akí sú v skutočnosti?

hands-437968_960_720

Našli ste v tom texte aj svojho partnera? Potom by ste mali vedieť toto:

Aký je introvert v skutočnosti?

Potrebuje čas vyhradený na lásku

Introvert ocení chvíle strávené so svojou polovičkou. Bez slov. Lásku mu netreba tlmočiť vetami a slovami. Stačí blízkosť toho druhého, bozky a dotyky a duša introverta bude naplnená láskou. Musíte si však vyhradiť čas, pretože toho on nikdy nemá dosť. Jednoduchý spoločný oddych v tichu a príjemnej atmosfére.

Do svojho vnútra nepustia každého – VY ste výnimka

Svoje pocity a myšlienky si veľmi strážia a do svojho vnútra nepustia len tak hocikoho. Pokiaľ sa vám dokážu otvoriť a vyliať vám celú svoju dušu, môžte si blahoželať. Je to znak absolútnej dôvery a lásky. Mnoho ľudí totiž nedokáže pochopiť myšlienky introvertných ľudí. Rozumovo sú vždy o niekoľko krokov vpred a okolie im občas nerozumie.

Často sa stáva, že v sebe dusia emócie, potláčajú ich a prehovárajú sami seba, že to ešte chvíľu vydržia, no za krátky čas sa zosypú ako domček z karát a vtedy nastupujete vy. Hoci si na slzy dávajú pozor a emócie riešia výlučne sami so sebou, v takýchto momentoch budú potrebovať práve vašu oporu a objatie. A to platí v prípade ženy aj muža.

Prečítajte si tiež:
Tip na výlet: víkendový roadtrip na Neziderské jazero za málo peňazí

introvert_love

Komunikácia je základ

Napriek tomu, že informácie o ich pocitoch, náladách a myšlienkach z nich musíte ťahať ako z chlpatej deky, to, čo sa deje, s vami chcú vedieť hneď. Ako sa cítite, aký ste mali deň, keď z vás cítia smútok, chcú vedieť, čo sa s vami deje. Záleží im na vás. Snažia sa o to, aby bolo o vás postarané a cítili ste sa najlepšie na svete. Niekedy to síce je na úkor ich času alebo síl, ale považujú to za cieľ, ktorý musia splniť. Ich partner musí byť šťastný za každú cenu.

Veľmi radi počúvajú a komunikujú, no tiež im lichotí, keď dokážu ľudia vypočuť ich. Poradiť im a byť ich bútľavou vŕbou, do ktorej ukryjú svoje problémy a starosti.

Ste extrovert? Tak to má byť!

Potom ste presný opak svojho partnera či partnerky. Protiklady sa priťahujú, a tak sa nemôžeme čudovať, že pokojný a utiahnutý človek kráča životom bok po boku s nepredvídateľným živlom. A presne tak to má byť. Jeden druhého totiž vzájomne niečo učíte, dávate tomu druhému niečo viac do života. Bujaré párty a nočné kluby síce introverti veľmi neocenia, ale aspoň zmenia vzduch, a vy sa na oplátku zase dozviete niečo nové o dianí vo svete alebo budete mať namiesto spoločného večerného pozerania televízie partnerský debatný krúžok.

Prečítajte si tiež:
Auto zatiaľ neumývajte: na Slovensku bude pršať saharský prach

Introvert je závislí od porozumenia

Občas človeku dlhšie trvá, kým sa spozná so svetom milovanej osoby. Predsa len, v pondelok večer ešte čítal zahrabaný v perinách knihu o tom, ako bude naša planéta fungovať o 100 rokov a v utorok od neho chcete, aby s vami išiel na tour de bar po celom meste. Dajte svojej polovičke čas. Musí sa aklimatizovať a zvyknúť si na nový, rušnejší systém.

sám

Milujú zábavu, avšak nie hocijakú

Na masy ľudí, diskotéky a párty teraz okamžite zabudnite! Introvert sa najlepšie uvoľní v prítomnosti známych ľudí, ktorých však nie je veľa. Zábava s neznámymi ľuďmi je pre introverta mučenie. Tiež nemôžete chcieť, aby sa dokázal uvoľniť v spoločnosti 30 ľudí. Čím menej ich je, tým lepšie! Milujú smiech, humor, vtip a dokážu si vystreliť sami zo seba. Vtedy odhalia svoju pravú stránku a sú sami sebou.

Dajte najavo vašu spokojnosť

Oni vedia, že život s nimi je občas náročný. Sami vám povedia len málo, musíte na nich ísť pomaly a postupne, odhaľovať ich vlastnosti a slabosti jednu po druhej, akoby ste rozbaľovali cukríky z bonboniéry. Možno si ani neuvedomujete, ako ich meníte a ako im pomáhate. Dodávate im energiu, ste ich motiváciou a oni zase zariskovali zakaždým, keď vám dovolili zasiahnuť do ich vnútra a umožnili vám ďalší krok k bližšiemu spoznaniu.

Dajte svojmu partnerovi/partnerke najavo, čo pre vás znamená. Introvert to totiž potrebuje vedieť. A hlavne cítiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií