Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kapela Foo Fighters sa zastala homosexuálov! Takto si zavtipkovali na účet homofóbov

Westboro Baptist Church je v USA známa skupina, ktorá sa „preslávila“ protestami proti homosexuálom. Kapela Foo Fighters im to však dala poriadne vyžrať! Skupinu Westboro Baptist Church si novinári všimli už v roku 1998, kedy na pohrebe mladého chalana, ktorého ubili na smrť pravdepodobne preto, lebo bol homosexuál, prišli s nápismi „Boh nenávidí gayov“. Nedôstojne tak protestovali na pohrebe. Skupina má asi štyridsať členov.

Už pred štyrmi rokmi v Kansas City  medzi sebou „bojovali“ kapela Foo Fighters a skupina Westboro Baptist Church. Foo Fighters sa vtedy prezliekli za kovbojov a zaspievali protestujúcim pieseň Keep It Cleen. Text piesne opisuje lásku medzi rovnakým pohlavím.

Minulý týždeň si skupina homofóbov pripravila odvetu. Pokúsila sa prekaziť koncert kapely Foo Fighters, ktorý sa uskutočnil opäť v Kansas City. Opäť to mali byť homofóbne slogany a pokriky.

A vtedy to prišlo!

Leader kapely Foo Fighters Dave Grohl sa zjavil na ulici na dodávke a priamo v doprovode piesne Never Gonna Give You Up od Ricka Astleyho a skandujúceho davu fanúšikov. V netradičnom oblečení a s netradičným vystupovaním ako na dúhovom pochode, prejavila kapela svoj názor na známu homofóbnu skupinu.

Boli ste rickrollovaní!

Pieseň Never Gonna Give You Up s videoklipom, v ktorom mladý Astley spieva v baloniaku, istý čas nachytávala ľudí. Ak ste si niekedy klikli na odkaz, ktorý namiesto vami hľadaného videa spustil tento videoklip, podľahli ste fóru, tzv. rickrollu. Spevák Dave Grohl si tento slang vzal na paškál aj pri proteste homofóbov. Protestujúcej skupine z Westboro Baptist Church ukázal nadpis „Boli ste rickrollovaní!“. Fanušíkovia kapely Foo Fighters, ktorí boli na mieste neskôr homofóbnu skupinu rozohnali. 

https://www.youtube.com/watch?v=HtQwpNvKOTw

Pozri si, aké prekvapenie pripravili fanúšikovia kapele Foo Fighters

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií