fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sajfa a Veronika v debate: Aké najčastejšie otázky dostávajú ako rodičia?

Máte tip? napíšte nám mailom

Matej Sajfa Cifra  a Veronika Cifrová Ostrihoňová otvorene odpovedali na otázky ohľadom rodičovstva. Takéto dostávajú najčastejšie!

Sajfa a Veronika sa podelili s verejnosťou o kus svojho súkromia. Ich svet sa teraz točí najčastejšie okolo malej Sáry. Tá sa pritom vypýtala na svet nedávno. Od jej narodenia Sajfovcov zasypáva okolie otázkami ohľadom rodičovstva.

Pozrite si najčastejšie otázky, ktoré dostávajú Sajfa a Veronika ako rodičia. Prinášame vám výber aj najvtipnejších momentov počas nakrúcania. Kompletný rodičovský vlog si môžete prezrieť v priloženom videu.

1. Ako spia

Známeho moderátora a youtubera a jeho manželku, markizáčku Veroniku Cifrovú Ostrihoňovú najčastejšie okolie skúša otázkou, ako to majú teraz so spánkom. Podľa slov moderátora Fun rádia, okolie od nich očakáva priam hororové chvíle.

Opak je absolútnou pravdou. Zoberme si toto ráno ako modelovú situáciu. Je krátko po deviatej. A my sme spali tak, že malá spala skoro celý večer. Vždy, tak tesne pred polnocou, ju Verča trošku preberie, aby dostala napiť, najesť a potom si krátko po polnoci ľahneme. Dnes sme boli chvíľku hore, asi od 04.45 do 05.00. Ja toto nepovažujem, za nejaké hororové spanie. Je to dokonca ešte lepšie spanie ako kedysi dávno, keď som stával na rannú show Fun rádia,“  zhodnotil situáciu okolo ich spánku.

Veronika s manželom súhlasí. Aj keď pociťuje únavu na svojej tvári. „Ja si myslím, že  spíme v poriadku. Na to, že mojou jedinou povinnosťou je postarať sa o malú a čiastočne o seba…Tento makeup, ktorý som vykúzlila dnes, bola jedna z najťažších vecí, ktorá sa udiala za uplynulých 11 dní. Ale tak to zvládame. Malá je hore v noci, papá v noci. Veď to je normálne. Je to malé bábätko. Nerozlišujem, či je deň alebo noc. A ešte som si nezvykla spať vtedy, keď spí malá. Ale myslím si, že postupne to budem musieť aplikovať, lebo začínam cítiť na sebe trošku následky menšieho spánkového rytmu. Mám také kruhy pod očami, že by mi L’Oréal mal poslať dvadsať ton korektoru, aby som to zakryla,“ doplnila svoje skúsenosti.

https://www.instagram.com/p/B3CEPdBFUy_/

2. Odporúčajú rodičovstvo aj vo vyššom veku?

„Mnohí rodičia, ktorí mali decká trochu skôr hovoria, že keď mali náhodou druhé, tak boli takí pokojnejšírozvážnejší. Ale štyridsiatka nie je vysoký vek. Možno je to tak, akurát. Ja to naozaj odporúčam. Človek je pokojnejší, už má v práci niečo za sebou. Už má istú pozíciu o ktorú sa, ako keby dalo istým spôsobom oprieť,“  zamyslel sa Sajfa.

Prečítajte si tiež:
Ako vyzerá dcéra Mr. Beana?! Rozhodne inak ako si ju predstavuješ!

Veronika si tehotenstvo nijak neplánovala. Jednoducho prišlo. „V mojom vyššom veku tridsiatky som predtým deti extra neriešila. A podľa mňa prišli presne v tom momente, kedy mali,“ doplnila pohotovo Sajfova manželka.

https://www.instagram.com/p/B29KwjFlp7I/

2. Či si Sajfa trúfne na otcovskú dovolenku

Niektorých zase zaujala predstava, že by Sajfa ostal na otcovskej dovolenke. Ako to vidí sám moderátor? Sajfa má v tom jasno. Pritom, ako vidím…ako to celé Verča zvláda, by som si asi na to celé sám úplne netrúfol. Ale snažil som sa… Prvé dva týždne byť čo najčastejšie doma. Obmedzil som napríklad za tie dva týždne rádio. A zobral som si z rádia dovolenku, aby som sa čo-to podchytil. Ale musíš povedať, čo sa týka prebaľovania, zvládam to celkom dobre,“ nadhodí túto tému Veronike.

Tá sa môže na svojho muža spoľahnúť. „Maťo všetky otcovské povinnosti zvláda. Ničoho sa neštíti. Aj by dojčil, keby mohol,“ zavtipkuje nakoniec.

https://www.instagram.com/p/B2rSNW2FY1w/

3. Či je Sára pokojnejšie bábätko

Rodičia stihli prezradiť, či je malá Sára tichšie alebo uplakanejšie bábätko. „Zatiaľ mám taký pocit, že je to pokojnejšie bábätko, ktoré nás len dvakrát prekvapilo za tie dva týždne intenzívnym plačom,“ zhodnotil Sajfa. Ešte v nemocnici raz tak revala, keď som išla do sprchy. Myslela som, že Maťo vyskočí z okna,“ doplnila Veronika.

„Boli dva momenty v pôrodnici, kedy som sa fakt bál. Keď Verča išla do sprchy a ja som ostal so Sárou úplne sám. A druhá vec, keď Verča zaspala spánkom spravodlivých, lebo si potrebovala oddýchnuť. Bola noc a ja som ostal sám s tým dieťaťom, ktoré čumelo do stropu. A vravím si, čo teraz? Jediné čo viem, je ťa prebaliť. Nič iné,“ spomína s jemným úsmevom Sajfa.

4. Prečo jej dali meno Sára

Veronika mala vybrané hebrejské meno ešte pred narodením brata. Toto je kauza. Viete čo, ja som chcela Sáru. Bola aj ďalšia otázka, či sme nezvažovali iné mená. Pre dievča som iné meno nezvažovala. Chcela som Sáru, odkedy bol môj brat v bruchu mojej mami. To znamená, že už osemnásť rokov dozadu. My sme nevedeli, či to bude chlapec alebo dievča. Keďže sme v rodine dve dievčatá, tak sme si mysleli, že to bude tretie dievča. A vymysleli sme meno Sára. Narodil sa Max, bol to teda chlapec. A zistili sme, že Sáru nemôžeme aplikovať. Sáro, znie čudne. Odvtedy sa mi to meno páčilo (Sára-poz.red). A odvtedy som vedela, že ak raz budem mať dcéru, tak to bude Sára,“  vyznala sa Veronika.

Prečítajte si tiež:
Japonská firma prišla s jedinečným nápadom. Sledujte, aký nádherný 3D objekt sa objaví po odtrhnutí papierikov

Keď ju čakala, všetci automaticky začali o nej hovoriť ako o Sáre. „Keď sme zistili, že to bude dievča, tak všetci kamaráti, všetci moji kolegovia, všetci ktorým som to povedala, už automaticky o nej začali hovoriť ako o Sáre. Vedeli, že iné sme ani nezvažovali.“

O tom, že aj Sajfov brat Tomáš spolu s manželkou chceli nazvať očakávaný prírastok rovnakým menom, nemali ani len tušenia. „Nevedeli sme, že Tomáš so Stankou idú týmto smerom,” zakončila takto otázku sympatická mamička.

 

4. Podľa čoho si vyberali pôrodnicu

Veronika si dôkladne zvážila možnosti. A vyberala skutočne dôsledne. „Podľa dát. Podľa rebríčkov, hodnotení, odporúčaní. Nechceme teraz robiť niekomu reklamu…o to viac, že som sa živila ako zdravotnícka redaktorka, takže do niektorých vecí som videla možno trochu viac. Podľa mňa, keď si vyberáte pôrodnicu, treba si veci naštudovať. Pozrieť, aké majú výsledky.“

5. Na koho z nich sa Sára najviac podobá

Azda najprekvapivejším momentom bolo priznanie, na koho sa ich dieťa vôbec podobá. Známy rádiový spíker sa na tejto vlastnej odpovedi schuti zasmial aj pobavil. V momente, ako malá Sára vypadla z maminy, moja prvá myšlienka bola, že vidím Verčinho otca. Znie to čudne, ale mal som chvíľu pocit, či sa náhodou nepodobá na deda Ivana.“

Manželka mu však neostala nič dlžná. A prezradila ešte viac, ako to je s podobou na jej otca. „Podobá sa. Zatiaľ jedinú jej podobu, ktorú som u nej videla, bola môjho otca. A čím sa viac zlostí, má takú expresívnejšiu mimiku, tým viac vyzerá ako Ivan,“ následne vyprskli obaja smiechom.

Chceli by ste o Sajfovcov vedieť viac? Akú otázku by ste im položili vy?

 

 

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií