Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svadba? Ak robí týchto 9 vecí váš partner, radšej do toho nechoďte

Ešte skôr ako začnete plánovať svadbu, uistite sa, či je medzi vami všetko v poriadku. Toto môžu byť známky správania, na ktoré si treba dať pozor.

 

1. Uprednostňovanie iných

Stáva sa často, že váš partner zruší spoločné plány hneď po tom, čo sa mu ozvú jeho kamaráti? Alebo urýchlene odíde zo spoločnej večere, pretože mu niekto náhle zavolal z práce? Ak je to vo vašom vzťahu na dennom poriadku, mali by ste porozmýšľať, či vám naozaj stojí za to byť u neho neustále na druhom mieste. Po svadbe by ste sa totiž mohli popáliť. 

2. Zlá komunikácia

Potrebujete sa pozhovárať o dôležitých témach, ktoré vás trápia – napríklad finančná situácia, choroba či problémy v rodine –, no partner s vami buď odmieta komunikovať, alebo len neochotne počúva jedným uchom dnu a druhým von. Komunikácia je jeden zo základných pilierov manželstva. Ak nebudete efektívne komunikovať, nebudete dostatočne pripravení na manželstvo.

Svadba. Ak robí týchto 9 vecí váš partner, radšej do toho nechoďte
Zdroj: pexels.com

3. Podvádzanie

Nevera vás môže oddialiť od svadobného oltára. Ak vás partner podviedol alebo stále podvádza, treba zvážiť, či bude svadba ideálny krok do budúcna. Skúste sa s ním porozprávať, čo ho k tomu viedlo a aké mal na to dôvody. Rozhovormi sa zachránilo už niekoľko nalomených vzťahov, no ak sa ani po tejto šanci nebude chcieť zmeniť, mali by ste na oplátku zmeniť názor na svadbu vy.

4. Nerozprávate sa o sexe

Vo vzťahu je prirodzené, že obaja partneri majú iné sexuálne túžby. Horšie je, ak sa o tom odmietajú baviť. Dobré manželstvo by malo fungovať aj za dverami spálne. Preto sa skúste s partnerom porozprávať o spoločných túžbach. Vzťah to minimálne zocelí a vy si užijete krásny večer vo dvojici.

5. Závislosť

Drogy, alkohol, hazard a iné závislosti. Ak jednou z nich trpí aj váš partner, buďte na pozore. Po svadbe nezmiznú, väčšinou sa ich partneri nechcú vzdať. Pokiaľ ho budete chcieť silou-mocou zmeniť, nemusí vám to vždy vyjsť. Ďalšia vec je, či ste pripravená na to, byť jeho oporou, keď bude prechádzať liečením. 

Svadba. Ak robí týchto 9 vecí váš partner, radšej do toho nechoďte
Zdroj: pexels.com

6. Neočakávané životné udalosti

Prechádzajú vaši rodinní príslušníci životnými udalosťami, ako je zmena kariéry, choroba alebo sa v rodine vyskytla smrť blízkeho? Síce sa kvôli tomu nemusíte hneď rozchádzať, sú to však dôvody na lepšie naplánovanie termínu vašej svadby. Ak môžete ovplyvniť dátum s prihliadnutím na okolnosti, ktoré sa vyskytli vo vašej blízkej rodine, urobíte len dobre.

7. Nekontrolovateľné emócie

Všetci máme dobré aj zlé dni. V tých horších sa väčšinou neukážeme v najlepšom svetle. Ak má váš partner neustále výbuchy emócií, je agresívny, snaží sa vás ovládať alebo sa u neho prejavuje prehnané narcistické správanie, treba zbystriť pozornosť. Príčina nekontrolovateľného správania môže tkvieť v jeho duševnom zdraví. V takomto prípade sa odporúča pomoc odborníka. 

Svadba. Ak robí týchto 9 vecí váš partner, radšej do toho nechoďte
Zdroj: pexels.com

8. Duševná choroba

Vedeli ste, že až 1 z 5 Američanov trpí duševnou poruchou? V súčasnosti sú ľudia veľmi vystresovaní, pociťujú tlak z okolia, málo oddychujú, čo je hneď niekoľko príčin, kedy môže nastať v tele nerovnováha, ktorá vyvolá psychické poruchy. Ak nie je partnerovo duševné zdravie v poriadku, zvážte termín svadby. Budúci rok bude možno vhodnejší čas.

9. Tajnosti

Priznanie priestupkov nie je vôbec jednoduché, vyžaduje si poctivosť a úprimnosť. Je to síce ťažké, no aj napriek tomu dokáže vzťah fungovať aj bez tajností. Ak vám partner nepovedal, že sa stretol s bývalou alebo trávil večer s kamarátmi na pive, a namiesto toho vám povedal, že je v práci, treba byť v tejto chvíli obozretný. Ak nie je pravda vo vzťahu teraz, ako budete môcť fungovať o niekoľko rokov po svadbe?

Zdroj: huffpost.com / Kelsey Borresen 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií