fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vianočný stromček v kvetináči vám pripraví čarovné a ekologické sviatky

Máte tip? napíšte nám mailom

Viete si predstaviť, že by ste mali v obývačke vianočný stromček v kvetináči ?  Po Vianociach nemusí skončiť v koši, môžete ho vysadiť do záhrady a budete sa z neho tešiť  celý rok. Znie to úžasne. Aj vďaka tomu sa nebudú musieť vyrúbať žiadne ďalšie stromy.

Vianočný stromček v kvetináči ako ekologická alternatíva

Živý vianočný stromček je krásny. Prevonia domácnosť lesom a ihličím, poteší nás a po sviatkoch skončí niekde v kontajneri. Hoci sa pestuje len na tento účel, nie je škoda, že nám poslúži iba takú krátku dobu a potom sa  jednoducho vyhodí? Ekologicky zmýšľajúcich ľudí pribúda a čoraz populárnejším sa stáva vianočný stromček v kvetináči. Oceníte ho nielen vo svojej obývačke, ale krásne vyzerá aj v menších záhradách, na terasách alebo na  balkónoch, ktoré tiež s radosťou zdobíme. Najväčšou výhodou je nepochybne fakt, že  ho môžete používať niekoľko rokov po sebe a na kráse mu to rozhodne neuberie.

Pred Vianocami sa musí aklimatizovať

Každý si dáva záležať na tom, aby bola jeho výzdoba počas najkrajších sviatkov roka krásna. Vianočný stromček v črepníku sa musí prispôsobiť podmienkam, keď prichádza z vonkajšieho prostredia dovnútra. Aspoň dva týždne pred Vianocami ho najskôr dajte do nejakej chladnejšej miestnosti. Potom ho premiestnite do obývačky či inej miestnosti v dome. Rýchla zmena podmienok stromčeku určite neprospeje, mohol by začať rýchlo opadávať. To si určite nikto nepraje. Vianočný stromček v črepníku môžete vložiť aj do nejakej ozdobnej nádoby, napríklad prútenej či keramickej. Zdobeniu sa medze nekladú. Môžete použiť medovníčky, sušené ovocie, drevené ozdoby alebo niečo, čo vyrobíte. Nezabúdajte ho polievať tak, aby jeho pôda nebola celkom suchá, ale ani premočená. Vďaka tomu vianočný stromček v črepníku vydrží dlho krásny.

Čo s ním po sviatkoch?

Tak, ako ste ho pripravovali na prechod do tepla, musíte ho po Vianociach pripraviťj na zimu. Vianočný stromček v kvetináči by inak mohol utrpieť teplotný šok. Najskôr ho treba opäť umiestniť do chladnejšej a svetlej miestnosti, kde môže ostať týždeň. Myslieť treba aj na dôkladné zazimovanie koreňového balu, aby nezamrzol. V tomto prípade je vhodným miestom napríklad garáž alebo dielňa, kde sa nekúri. Po roku je potrebné ho buď presadiť do väčšieho kvetináča alebo zasadiť do záhradky.

Čo vy na to, vyskúšate takýto nápad?

https://www.instagram.com/p/BrxPYb0l4X7/

Prečítajte si tiež:

Minimalistické Vianoce lákajú čoraz viac ľudí: Zažite pravé čaro sviatkov aj vy!

Zdroj: zahradaonline.sk  chovatelahospodar.sk  lepsiebyvanie.sk  topbyvanie.sk  mojdom.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií