fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vrah prehovoril: „Zavraždil som ho, keď Martina išla na záchod. Potom som trafil aj ju.”

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes sa začalo hlavné pojednávanie v prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice. Veľmi emotívne to prežívajú najmä ich najbližší príbuzní, pre ktorých je to stretnutie s čistým zlom.

Proces v prípade vraždy Kuciaka sleduje celé Slovensko

V prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice už jeden rozsudok padol. Prvým odsúdeným sa stal koncom minulého roka Zoltán Andruskó, ktorý ako jediný uzavrel dohodu o vine a treste. Špecializovaný trestný súd v Pezinku ho za sprostredkovanie vraždy odsúdil na 15 rokov. Pôvodne to malo byť  desať rokov, avšak nakoniec sa výška trestu zvýšila. Dnes čakali na súd  desiatky novinárov, ktorí mohli do budovy vstúpiť o siedmej a hlavné pojednávanie sa začalo o deviatej. Chýbať nemohli ani najbližší zavraždených mladých ľudí. Obžalovaných Mariána Kočnera, Alenu Zsuzsovú, Miroslava Marčeka aj Tomáša Szabóa priviedli za prísnych bezpečnostných opatrení členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenska.

Vražda Jána a Martiny nás bolí dodnes

Obaja boli brutálne zavraždení 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači. Archeologička Martina jednou strelou do hlavy, Ján dvoma strelami do hrude. Ich telá našli v pondelok 25. februára po tom, čo Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej, kontaktovala políciu, lebo sa s dcérou nevedela spojiť. Ján Kuciak bol investigatívny novinár upozorňujúci na najväčšie kauzy. Jeho posledný článok bol o pôsobení talianskej mafie na Slovensku – nestihol ho dokončiť. 28. februára o polnoci ho naraz zverejnili Aktuality.sk, SME, Denník N, Trend, Nový Čas aj ďalšie portály.

Prečítajte si tiež:
Ako by vyzerali rozprávkové postavičky v reálnom živote? Ilustrátorka Anoosha Syedová vám to prezradí

Zoltán Andruskó už vie, koľko rokov bude vo väzbe

Na súd  s obvinenými z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej čakalo Slovensko celé mesiace. Prípad, ktorý šokoval každého, pozorne sledujú aj vo svete a všetci čakajú na to, že vinníci budú potrestaní. Najviac zrejme rodičia zavraždených, ktorí v zlomku sekundy prišli o milované deti. Zoltán Andruskó dnes prišiel na súd s kuklou na hlave a oblečený bol v nepriestrelnej veste. Všade vládli prísne bezpečnostné opatrenia a nechýbalo ani veľa kukláčov. Obvinený si kuklu sňal až vtedy, keď ho nemohli fotiť. Na verejnom zasadaní súd rozhodol o dohode o vine a treste. Zoltán Andruskó dostal 15 rokov.

Dnešné pojednávanie prebieha v ponurej atmosfére

Na tento deň “D” čakali nie len príbuzní obetí, no i celé Slovensko. Celý priebeh pojednávania môžete sledovať TU.

Začína sa súdne pojednávanie kauzy Kuciak. Na pojednávanie prišli všetci obžalovaní: Marián Kočner, Alena Zsuzsová a spol.Viac na https://dennikn.sk/1712493/

Zveřejnil(a) Denník N dne Neděle 12. ledna 2020

Titulná fotka: Denník N
Zdroj: Denník N

Prečítajte si tiež:

Satira: Ako Kočner Trnku postrašil a za Haščáka sa nahneval

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií