fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ekologické vianočné darčeky sú trendy! Čím potešíte blízkych?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ekologické vianočné darčeky na poslednú chvíľu? Ak neviete, čím by ste mohli obdarovať svojich najbližších, máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov na skutočné skvosty.

Ekologické vianočné darčeky: darujte zážitok

V dnešnej dobe si ľudia dovolia viac ako kedysi a všetko, čo potrebujú, si kúpia počas roka. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto stále tvrdí, že nič nechce a nepotrebuje, môže byť problém vybrať niečo, čo využije. Načo doma hromadiť zbytočne veľa vecí? V duchu minimalistických Vianoc a života s menším množstvom odpadu môžete darovať zážitok. Permanentka na jogu, pilates alebo niečo zaujímavejšie ako pole dance či hodiny tanca, dajú človeku viac ako ďalšia zbytočnosť do domácnosti. Ekologické vianočné darčeky môžu mať podobu krásnych spomienok.

https://www.instagram.com/p/BxadmfQg3jw/

Prírodná kozmetika a Zero Waste v kúpeľni

Prírodná kozmetika, ktorá je šetrná k životnému prostrediu, nikdy nič nepokazí. Využijú ju malí aj veľkí. Skvele sa postará aj o tú najcitlivejšiu pokožku a nevytvára sa z nej toľko odpadu. Obaly sú vyrábané z recyklovateľných materiálov, dajú sa opätovne použiť  alebo kompostovať. Navyše, táto kozmetika prevonia váš domov. Doplniť ju môžete rôznymi hubkami, pracími odličovacími tampónmi, drevenými kefkami či nevšednými zubnými kefkami, ktoré navyše ozdobia kúpeľňu.

Prečítajte si tiež:
Oddychovať neznamená zanechať za sebou spúšť! Stredozemné more je plné plastov, môžu za to aj turisti
ekologické vianočné darčeky
Pixabay.com

Skvelé nápady pre každého

Životný štýl Zero Waste si získava čoraz viac priaznivcov. Jeho hlavná myšlienka spočíva v zabránení tvorbe zbytočného odpadu. Práve vyznávači tejto filozofie sa veľmi potešia ekologickým vianočným darčekom, ktoré nie sú iba na jedno použitie. Zdravé fľaše alebo poháre na kávu sú z odolných materiálov, z ktorých sa neuvoľňujú žiadne škodlivé látky. Látkové tašky alebo vrecká na jedlo neocenia len malí školáci, ale aj pracujúci dospeláci  a turisti. Nerezová alebo sklená slamka zasa ozvláštni poháre limonády alebo drinku.

https://www.instagram.com/p/B5w371sg-BR/

Krása slow fashion

Správne vybrané a kvalitné oblečenie vám vydrží roky. Nerozpadne sa po pár praniach, krásne vyzerá a je nadčasové, pretože nevyjde z módy. Na Slovensku máme niekoľko vynikajúcich značiek, ktoré predávajú takéto oblečenie. Dobrou voľbou sú tiež ponožky z bio bavlny. Namiesto plných skríň lacných kúskov môžete dopriať sebe i celej rodine oblečenie, ktoré neznečistilo životné prostredie a ušili ho s láskou.

https://www.instagram.com/p/B4Nj12eHJwG/

Nádherné drobnosti

Detičky môžete potešiť drevenými hračkami, ktoré sú obľúbené ekologické darčeky pre najmenších. Nielenže krásne vyzerajú, ale prinesú aj kopec zábavy a vydržia dlhé roky. Sviečky zo sójového vosku majú niekoľko výhod. Bývajú v krásnych obaloch, majú prirodzené a omamné vône a pri horení z nich neunikajú žiadne škodlivé látky. Podobne môžete vyskúšať aj aromalampy alebo difuzéry, ku ktorým sa dokúpi nejaký voňavý éterický olej. Knihy o Zero Waste a ekologickom životnom štýle pribúdajú ako huby po daždi. Sú vhodné pre každého, lebo nám môžu ukázať, aké dôležité je starať sa o našu planétu. Ekologické vianočné darčeky nám s tým pomôžu.

View this post on Instagram

Vianočnô ❤️

A post shared by jemno.sk (@jemno.sk) on

Prečítajte si tiež:

Tipy na vianočné darčeky, ktoré vám uľahčia každodenný život

Zdroje: sme.sk  noizz.sk  zemito.sk  feminity,sk  ekonetka.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií